Reprezentacja Polski pobiła rekord Euro 2020. Pech, pech, pech, pech

Robert Lewandowski ponownie zapisał się w historii mistrzostw Europy, jednak tym razem nie jest to pozytywna statystyka. Wcześniej dwa razy w poprzeczkę strzelił jego kolega z Bayernu Monachium Thomas Mueller.

Reprezentacja Polski w meczu o być albo nie być na Euro 2020 przegrywa ze Szwecją po trafieniu Emila Forsberga w drugiej minucie meczu. Polacy z czasem przejęli inicjatywę i stworzyli kilka groźnych sytuacji. 

Zobacz wideo "Uwodzi kibiców reprezentacji Szwecji. Polacy będą mieli z nim problem"

Reprezentacja Polski przegrywa w starciu ze Szwedami! Fatalny początek i pechowe poprzeczki Roberta Lewandowskiego

Po zdobyciu gola Szwedzi zaczęli murować dostęp do bramki strzeżonej przez Robina Olsena. Polacy raz wyszli z kontratakiem, ale swoją okazję miał też Robin Quaison. Gracz Mainz został jednak zablokowany przez Bartosza Bereszyńskiego. W 17. minucie biało-czerwoni wykonali rzut rożny, a Robert Lewandowski uderzył w poprzeczkę. Futbolówka odbiła się w stronę zawodnika Bayernu Monachium i znów trafiła w obramowanie bramki. 

Robert Lewandowski trafia w poprzeczkę w meczu Szwecja - PolskaRobert Lewandowski razy dwa. To jest niepojęte [WIDEO]

Tym samym Robert Lewandowski stał się drugim piłkarzem w historii mistrzostw Europy, który dwukrotnie strzelił w poprzeczkę w jednym meczu. Wcześniej taką samą statystykę zyskał Thomas Mueller, w starciu Niemiec z Irlandią Północną na Euro 2016 we Francji. Równie pechowa, co kapitan jest cała reprezentacja Polski. Zespół Paulo Sousy ma najwięcej trafień w poprzeczkę ze wszystkich drużyn na Euro 2020 (4).  

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >>

Więcej o: