Jest finalna diagnoza ws. Jakuba Modera. Ważne informacje dla reprezentacji Polski

- Finalnie diagnoza nie jest taka zła, jaka mogłaby być. Więzadło jest delikatnie naciągnięte, z tego co rozmawiałem z doktorem, to mogło być gorzej - w rozmowie z TVP Sport powiedział Jakub Moder, który z powodu kontuzji nie zagra w meczu ze Szwecją.

W środę o godzinie 18:00 reprezentacja Polski zagra ze Szwecją w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy. Chociaż zespół Paulo Sousy po dwóch kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w grupie, to wciąż ma szansę na awans do fazy pucharowej. Niezależnie od wyniku meczu Hiszpania - Słowacja Polacy wyjdą z grupy, jeśli pokonają Szwedów.

Zobacz wideo Wyraź swoje emocje! Interaktywny mural Sport.pl czeka na wasze komentarze

W meczu w Sankt Petersburgu nie zagra Jakub Moder. Pomocnik Brighton doznał kontuzji kolana w meczu z Hiszpanią. Chociaż początkowo sztab szkoleniowy miał nadzieję, że zawodnik zdąży na mecz ze Szwecją, to ostatecznie zabrakło go w kadrze meczowej. Jego miejsce w podstawowej jedenastce zajmie Grzegorz Krychowiak, który z Hiszpanią nie zagrał z powodu czerwonej kartki, jaką zobaczył w spotkaniu ze Słowacją.

Jakub Moder liczy, że będzie gotowy na kolejny mecz Euro 2020. Jeśli awansujemy

- Finalnie diagnoza nie jest taka zła, jaka mogłaby być. Więzadło jest delikatnie naciągnięte, z tego co rozmawiałem z doktorem, to mogło być gorzej - powiedział Moder w rozmowie z TVP Sport.

Euro 2020. Niepokojące wieści z Sankt Petersburga. Ekstremalne upały podczas meczu Polska - SzwecjaSytuacja w grupie, co się musi stać, żeby Polska awansowała do 1/8 finału Euro

Dodał: Potrzebuję kilku dni przerwy. Przez dwa ostatnie dni pracowałem bardzo mocno z fizjoterapeutami, dzisiaj ćwiczyłem na siłowni, jutro być może będę powoli wprowadzany w trening. Mam nadzieję, że przy awansie dojdę już do siebie na następny mecz.

Piłkarze Szwecji podczas meczu ze Słowacją.Szwecja straszy Polskę! Tajna broń. Tak wygląda skład naszych rywali

Początek meczu o godzinie 18:00. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl Live.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: