Paulo Sousa przestrzega Grzegorza Krychowiaka. "Musi"

- Musi być nieco szybszy, zadbać o swoją mobilność i zajmowanie odpowiednich miejsc. Musi podejmować szybsze decyzje - mówi o Grzegorzu Krychowiaku selekcjoner reprezentacji Polski, Paulo Sousa. To już pewne, że pomocnik zagra w meczu ze Szwecją!

Reprezentacja Polski w meczu o być albo nie być na Euro 2020 mierzy się ze Szwecją! Piłkarze Paulo Sousy nie zaczęli turnieju najlepiej. W pierwszym meczu fazy grupowej kadra przegrała ze Słowacją 1:2. Nadzieję na awans do fazy pucharowej uratował ważny remis z Hiszpanami. Bramkę, która dała jeden punkt Polakom strzelił kapitan reprezentacji, Robert Lewandowski

Zobacz wideo "Uwodzi kibiców reprezentacji Szwecji. Polacy będą mieli z nim problem"

Reprezentacja Polski w meczu o wszystko na Euro 2020! Krychowiak zagra w meczu ze Szwecją

Paulo Sousa ogłosił skład, który zagra z reprezentacją Szwecji w ostatnim meczu fazy grupowej Euro 2020. Grzegorz Krychowiak nie mógł zagrać w meczu z Hiszpanią, ponieważ w pierwszym starciu ze Słowacją otrzymał czerwoną kartkę. Selekcjoner otwarcie powiedział, czego żąda od pomocnika w kolejnym meczu. 

- On wie, jak powinien grać. Musi być nieco szybszy, zadbać o swoją mobilność i zajmowanie odpowiednich miejsc. Musi podejmować szybsze decyzje. To inteligentny zawodnik. Zdaje sobie sprawę, jak grać na tej pozycji. Może pomóc nam nie tylko swoim zachowaniem, ale i komunikacją oraz współpracą z innymi piłkarzami - powiedział selekcjoner w rozmowie z reporterem TVP Sport. 

Sousa i KrychowiakSymboliczna scena po treningu reprezentacji Polski. Chyba już wiadomo, co z Krychowiakiem

- Dzisiaj jest nasz finał. Musimy być bardziej konkretni i szybsi niż w ostatnim meczu, który graliśmy na tym stadionie. Musimy robić niektóre rzeczy inaczej, nie tylko dlatego, że brakowało ich nam w pierwszym meczu, ale dlatego, iż dzisiejszy rywal to jedna z najlepszych drużyn w turnieju, jeśli chodzi o defensywę - dodał Paulo Sousa.

Selekcjoner wskazał również, na co muszą uważać reprezentanci Polski w starciu ze Szwecją. - Szwedzi mogą zranić nas swoimi kontratakami. Są bardzo cyniczni i bardzo szybcy, zwłaszcza Isak jest takim zawodnikiem. Musimy zamykać przed nim przestrzenie, nie dawać mu miejsca na rozpędzenie się - skwitował Portugalczyk.

 Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >>

Więcej o: