Media w Rosji krytykują polską kadrę. Najbardziej oberwał Robert Lewandowski

Dziennikarze niektórych rosyjskich mediów nie dają Polsce większych szans na wygranie meczu ze Szwecją. Według nich, biało-czerwoni dołączą do zawodników Sbornej, którzy zakończyli przygodę na mistrzostwach Europy na fazie grupowej.

Dziennikarze dwóch popularnych portali sportowych w Rosji uważają, że Polacy zakończą udział w mistrzostwach Europy na fazie grupowej. W dalszą grę Polski na Euro 2020 nie wierzy między innymi były reprezentant Rosji Aleksandr Mostowoj, który o meczu Polska - Szwecja rozmawiał z dziennikarzem championat.com.

Zobacz wideo Wyraź swoje emocje! Interaktywny mural Sport.pl czeka na wasze komentarze

Rosyjskie media o biało-czerwonych: Wszyscy oczekiwali więcej od reprezentacji Polski

- Wszyscy oczekiwali więcej od reprezentacji Polski, ale coś poszło nie tak już w pierwszym meczu, kiedy drużyna przegrała ze Słowacją. W drugim meczu Robert Lewandowski zdołał poprowadzić zespół i strzelić gola na remis. Myślę jednak, że Polakom trudno jest polegać tylko na Lewandowskim. Osobiście widzę to spotkanie jako mecz bardzo równych drużyn, dlatego obstawiam remis - powiedział Aleksandr Mostowoj.

Piłkarze po meczu Polska - Hiszpania na Euro 2020Polacy zagrają nie tylko o awans. Piłkarze walczą o wiele milionów euro

Portal championat.com poświęcił reprezentacji Polski w sumie dwa teksty. Drugi jest w zdecydowanie mniej przychylnym tonie. "Polacy kompletnie nie przekonują na tym turnieju. Grają bardzo niestabilnie, dlatego trudno będzie im osiągnąć sukces w meczu Szwecją" - napisano na portalu. - Wydaje mi się, że Polacy osiągnęli swój pułap w meczu z Hiszpanami. W meczu ze Słowakami wyglądali zbyt słabo i nie wyróżniali się niczym szczególnym. Widać było wyraźnie, że polska reprezentacja nie potrafi na długo utrzymać wysoką jakość gry - dodał komentator Ilya Kazakov.

Dziennikarze Sport24.ru przypominają również, że dotychczasowa statystyka spotkań Szwedów z Polakami nie jest przychylna dla biało-czerwonych. Przewidują, że Polacy będą starali się atakować, ponieważ tylko wygrana da im awans do dalszych rozgrywek - pytanie jednak, jak będzie z samą skutecznością tych ataków. "To będzie niełatwe zadanie" - uważają. Dziennikarze najbardziej skrytykowali kapitana polskiej reprezentacji. "Nie potwierdza roli lidera, daleko mu do tego, chociaż w pojedynkę mógłby zmienić oblicze meczu" - napisali o Robercie Lewandowskim.

Robert Lewandowski i Alexander IsakThomas Ravelli porównał Lewandowskiego i Isaka. "Nie będę oszukiwał"

Większość rosyjskich mediów - RIA Novosti, "Komsomolskaja Prawda", "Kommiersant" czy "Wiedomosti", skupiają się bardziej na ostatnim meczu Rosji oraz braku kwalifikacji dla Sbornej do dalszych meczów na Euro 2020. Dziennikarze tych mediów wyjaśniają przyczyny ostatnich porażek zespołu czy piszą o wezwaniach kibiców do zwolnienia trenera Stanisława Czerczesowa (w tej ostatniej sprawie komentarza odmówił nawet Kreml). Szeroko oceniana jest także sprawa kibiców Ukrainy, którzy nie zostali wpuszczeni na mecz z flagą "Krym to Ukraina".

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >> 

Więcej o: