Polska-Szwecja. Zapowiada się pogodowe piekło. Jest dobra wiadomość dla piłkarzy

W środowe popołudnie reprezentacja Polski zagra w meczu o wszystko ze Szwecją na stadionie w Sankt Petersburgu. Warunki podczas tego spotkania będą piekielnie trudne, a temperatura ma być wyjątkowo wysoka. Piłkarze obu drużyn będą więc mogli skorzystać z dwóch przerw na nawodnienie.

Po porażce ze Słowacją (1:2) i remisie z Hiszpanią (1:1) podopieczni Paulo Sousy rozegrają w środę mecz o awans do 1/8 finału Euro 2020. Stanie się to faktem tylko w przypadku zwycięstwa biało-czerwonych. Wiele wskazuje na to, że istotną przeszkodą będą warunki atmosferyczne, jakie są prognozowane dla Sankt Petersburga na godziny popołudniowe.

Dwie przerwy na nawodnienie podczas meczu Polska - Szwecja

Jak informuje portal meteorologiczny ventusky.com, w trakcie meczu temperatura będzie wynosić 32-33 stopnie Celsjusza. Jest to dość niecodzienna temperatura jak na Sankt Petersburg. Nie da się zatem ukryć, że czynnik ten nie będzie pomagał obu zespołom w zaprezentowaniu maksimum swoich możliwości.

Pomocą dla Polaków i Szwedów będzie dodatkowy czas na nawodnienie. "Dzisiejszy mecz Polska - Szwecja z dwiema dodatkowymi przerwami na nawodnienie. Piłkarze dostaną 90 sekund w 25. i 75. minucie" - napisał na Twitterze dziennika Radia ZET Miłosz Gocłowski.

Szwecja pewna awansu, Polacy muszą wygrać

Po dwóch kolejkach fazy grupowej Euro 2020 reprezentacja Polski zajmuje ostatnie miejsce w grupie D z jednym punktem na koncie. Szwedzi natomiast, dzięki wtorkowym wynikom spotkań w grupie D, są już pewni awansu. Niepewna pozostaje tylko ich końcowa pozycja w grupie.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >>