Nietypowa decyzja Szwedów przed meczem z Polską. "Żadnych uścisków"

Przed środowym meczem z Polską Szwedzi podjęli decyzję dotyczącą reżimu sanitarnego. Zawodnicy zostali poproszeni o to, by ograniczać kontakty z piłkarzami innych drużyn, nawet jeśli poszczególni zawodnicy znają się np. z występów klubowych.

Jak podaje szwedzki "Sportbladet", sztab szkoleniowy reprezentacji Szwecji obawia się, że epidemia koronawirusa zacznie dawać o sobie znać w dalszych zmaganiach na mistrzostwach Europy. Powodem zaostrzonych zaleceń dla kadry ma być sytuacja sprzed meczu Anglii - gdy Ben Chilwell i Mason Mount zostali skierowani na obowiązkową kwarantannę, która wykluczyła ich z meczu z Czechami. Sytuacja ta była krytykowana nawet w Wielkiej Brytanii, ponieważ zawodnicy trafili do izolacji po kontakcie z zakażonym piłkarzem Szkocji i mają w niej przebywać mimo tego, że obaj mieli negatywny wynik testu na COVID-19.

Zobacz wideo

W Anglii burza po niedorzecznej decyzji UEFA. W Anglii burza po niedorzecznej decyzji UEFA. "Absolutny żart"

Mecz Polska - Szwecja. Trener Andersson ostrzega: Dłuższa rozmowa i uściski nie są najlepsze w epidemii koronawirusa

Dziennik w artykule zatytułowanym "Ostrzeżenie dla szwedzkich graczy: żadnych uścisków" dodaje, że zasady reżimu sanitarnego zostają zaostrzone właśnie po to, by uniknąć podobnej sytuacji. Selekcjoner Janne Andersson już nawet rozmawiał z piłkarzami na ten temat. Uczulił zawodników, że zbyt wylewne i długie podziękowania za grę swoim przeciwnikom, nie są dobrym pomysłem przy podwyższonym ryzyku zakażenia koronawirusem.

- Podnieśliśmy ten temat w rozmowach z zawodnikami. Musimy być czujni w tej sprawie, ponieważ taka sytuacja jak w reprezentacji Anglii, nie będzie dla nas dobra. Już wcześniej rozmawialiśmy o rożnych środkach ostrożności. Przed środowym spotkaniem przypomniałem im, że dłuższa rozmowa i uściski nie są najlepsze w epidemii koronawirusa - cytuje Anderssona szwedzki dziennik. Szkoleniowiec dodał, że nie da się uniknąć powitań i rozmów między zespołami, ale należy starać się nie przekraczać tej "cienkiej granicy" niepotrzebnego kontaktu.

Reprezentacja Szwecji mierzyła się z największym problemem jeśli chodzi o zakażenia koronawirusem jeszcze przed rozpoczęciem Euro 2020. Wówczas pozytywne wyniki testów otrzymali Dejan Kulusevski i Mattias Svanberg. Kadra jest więc szczególnie wyczulona na przestrzeganie obostrzeń sanitarnych.

Mecz Polska - Szwecja odbędzie się 23 czerwca o godzinie 18:00. W tym samym czasie zagrają też pozostałe dwa zespoły grupy E, czyli Hiszpania i Słowacja. Transmisja prowadzona będzie na kanałach Telewizji Polskiej. Tekstowa relacja na żywo prowadzona będzie także na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE.

Robert Lewandowski z jasnym komunikatem do kibiców przed meczem ze SzwecjąTakim składem Polska ma zagrać ze Szwecją o awans! Dwie zmiany

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >>

Więcej o: