Legia Warszawa zarobiła na Euro 2020! Kwota może jeszcze znacznie wzrosnąć

Wtorkowe rozstrzygnięcia w grupie D sprawiły, że do 1/8 finału Euro 2020 awansowały Chorwacja i Czechy. W obu tych reprezentacjach występują zawodnicy Legii Warszawa - Josip Juranovic i Thomas Pekhart. Z tego tytułu mistrzowie Polski otrzymają sporą rekompensatę od UEFA.

Na zakończenie zmagań w grupie D Euro 2020, Anglia skromnie pokonała 1:0 Czechy, natomiast Chorwacja wygrała 3:1 ze Szkocją. Bezpośredni awans z dwóch pierwszych miejsc do dalszej fazy zapewnili sobie Anglicy i Chorwaci, natomiast Czesi dostali się do 1/8 finału dzięki najlepszemu na ten moment bilansowi wśród drużyn z trzecich miejsc.

Wojciech Szczęsny w meczu z Hiszpanią.Wojciech Szczęsny krytycznie o poziomie reprezentacji Polski. "Musimy to zaakceptować"

Pekhart i Juranovic zadebiutowali na Euro

Tomas Pekhart w dwóch pierwszych spotkaniach siedział na ławce rezerwowych. Napastnik Legii Warszawa nie rozegrał ani minuty w meczach ze Szkocją (2:0) i Chorwacją (1:1). Pojawił się za to na boisku w meczu z Anglią (0:1), zmieniając w 75. minucie Patrika Schicka.

Podobny udział w grze swojej reprezentacji w grupie D miał Josip Juranovic. Obrońca Legii Warszawa przesiedział na ławce rezerwowych spotkania z Anglią (0:1) i Czechami (1:1). W spotkaniu ze Szkocją (3:1) rozegrał pełne 90 minut, przyczyniając się tym samym do awansu swojej drużyny do 1/8 finału Euro 2020.

Spory zastrzyk gotówki dla Legii Warszawa

Awans Czech i Chorwacji do kolejnej rundy turnieju oznacza, że na konto Legii Warszawa wpłynie ponad 150 tysięcy euro. Wszystko za sprawą rekompensaty od UEFA w związku z dłuższą absencją zawodników. Jeśli którakolwiek z drużyn zdoła wywalczyć awans do ćwierćfinału, wówczas na konto mistrzów Polski może trafić jeszcze wyższa kwota.

Polska-Szwecja. Gramy o awans! Gdzie i o której oglądać mecz? [TRANSMISJA]Szwecja wybitnie nie leży Polakom. Fatalny bilans w meczach o stawkę

Na razie nie wiadomo, z kim obie reprezentacje zmierzą się w 1/8 finału. Chorwacja swój mecz rozegra 28 czerwca na stadionie Parken w Kopenhadze przeciwko drugiej drużynie z grupy E (może to być Polska, jeśli wygra ze Szwecją). Czesi z kolei mogą trafić na Holandię lub zwycięzcę "polskiej" grupy.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >>

Więcej o: