Szwedzi boją się tylko jednego piłkarza poza Lewandowskim. "Polski Pogba"

Już w środę reprezentacja Polski rozegra mecz ze Szwecją, który zadecyduje o tym czy wyjdziemy z grupy na Euro 2020. Przy tej okazji w szwedzkich mediach trwa analiza naszej kadry. Po raz pierwszy dziennikarze ze Skandynawii zwrócili uwagę na innego piłkarza niż Robert Lewandowski.

Euro 2020 wchodzi powoli w decydującą fazę. Prawie wszystkie rozstrzygnięcia w grupach są znane tak samo jak pierwsze pary 1/8 finału. W środę 23 czerwca rozegrają się ostatnie spotkania trzeciej kolejki fazy grupowej, po których poznamy rozstrzygnięcia w grupach E i F.

Zobacz wideo To szaleństwo! Kacper Kozłowski na celowniku gigantów [Euro Sekcja]

Szwedzkie media wskazały tajną broń Paulo Sousy. "Polski Pogba"

Decydujące spotkanie rozegra w środę między innymi reprezentacja Polski, która zmierzy się ze Szwecją w Sankt Petersburgu. Polacy muszą wygrać to spotkanie, ponieważ każdy inny wynik oznacza pożegnanie się z turniejem. Szwedzi mają już zapewniony awans do kolejnej fazy co najmniej z trzeciego miejsca, ale walczą właśnie o jak najwyższą pozycję w grupie. Do tej pory nasi najbliżsi rywale zremisowali 0:0 z Hiszpanią i wygrali 1:0 ze Słowacją. 

Szwedzi pewni siebie przed meczem z Polską. Szwedzi pewni siebie przed meczem z Polską. "No to niech tak myśli"

W szwedzkich mediach od kilku dni trwa wnikliwa analiza reprezentacji Polski. W Skandynawii panuje przekonanie, że Szwedzi poradzą sobie z naszą kadrą, a jedynym zawodnikiem, na którego trzeba uważać to Robert Lewandowski. We wtorek jednak dziennik "Expressen" zwrócił uwagę na innego polskiego zawodnika - Kacpra Kozłowskiego, którego uznali za tajną broń selekcjonera Paulo Sousy. Dziennikarze nazwali nawet utalentowanego pomocnika Pogoni Szczecin "polskim Pogbą". 

- Zaledwie półtora roku temu Kacper Kozłowski miał poważny wypadek samochodowy z dwoma kolegami z drużyny. Mogło się to skończyć znacznie gorzej niż ciężkie kontuzje pleców, których doznał i które uniemożliwiły mu trenowanie przez sześć miesięcy. Teraz rok później staje się nagle kluczowym graczem, gdy Polska musi pokonać Szwecję w ostatnim meczu grupowym. Został też najmłodszym zawodnikiem w historii mistrzostw Europy. Pobił rekord Anglika Jude Bellinghama sprzed zaledwie sześciu dni - napisali szwedzcy dziennikarze. 

Marek Koźmiński i Zbigniew BoniekKandydat na prezesa PZPN odpowiada na zachowanie rywala. "To absurd, kabaret"

Gigantyczna wyprzedaż w Aliexpress! Sprzęt do ćwiczeń, ogrodu, ubrania nawet 70% taniej! Nie tylko podróbki!

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >>

Więcej o: