Z kim Polska może się zmierzyć w 1/8 finału Euro 2020? Wszystkie możliwe scenariusze

W środę reprezentacja Polski zawalczy o awans do fazy pucharowej mistrzostw Europy 2020. Jeśli biało-czerwonym uda się pokonać Szwecję, to w kolejnym spotkaniu mogą trafić m.in. na Chorwację.

W środę 23 czerwca o godzinie 18:00 rozpocznie się mecz Polska - Szwecja. W tym samym czasie w Sewilli zagrają Hiszpanie ze Słowacją. Przed środowymi meczami tabela grupy E wygląda następująco: Szwecja - 4 punkty, Słowacja - 3 punkty, Hiszpania - 2 punkty, Polska - 1 punkt. Biało-czerwoni zagrają w 1/8 finału tylko wtedy, gdy wygrają ze swoim rywalem.

Russia Sweden Slovakia Euro 2020 SoccerSzwecja ma pewny awans. Trwa debata nad składem na mecz z Polską. Eksperyment?

Euro 2020. Na kogo trafi Polska w 1/8 finału, jeśli wygra mecz ze Szwecją?

Tylko wygrana ze Szwecją da Polsce awans do fazy pucharowej Euro 2020. W zależności od wyniku meczu Hiszpanii ze Słowacją, zawodnicy Paulo Sousy mają szansę na pierwsze lub drugie miejsce w grupie E.

Polacy muszą wygrać ze Szwecją różnicą minimum dwóch goli, a mecz Hiszpanii ze Słowacją zakończyć się remisem - wówczas aż trzy reprezentacje z grupy E (Szwecja, Polska i Słowacja) będą miały po cztery punkty. O miejscu w tabeli zadecyduje liczba punktów między tymi trzema zespołami lub bilans bramek.

Zobacz wideo "Uwodzi kibiców reprezentacji Szwecji. Polacy będą mieli z nim problem"

Jeśli Polska awansuje z pierwszego miejsca, to mecz 1/8 finału zagra 29 czerwca w Glasgow. Wówczas jej przeciwnikiem będzie jedna z drużyn z trzecich miejsc w swoich grupach: Finlandia z grupy B, Ukraina z grupy C lub Czechy z grupy D.

Awans z drugiego miejsca w tabeli oznacza mecz 1/8 finału, który zaplanowany jest na 28 czerwca w Kopenhadze. Biało-czerwoni w tej sytuacji mogą trafić tylko na jednego rywala - Chorwację.

  • Chorwacja na Euro 2020 wygrała dwa spotkania (1:0 z Anglią i 3:1 ze Szkocją). W międzyczasie zremisowała 1:1 z Czechami.
  • Finlandia w pierwszym meczu na Euro 2020 wygrała 1:0 z Danią. Następnie zaliczyła dwie porażki 0:1 z Rosją i 0:2 z Belgią.
  • Ukraina na inaugurację swoich występów na Euro 2020 zmierzyła się w wyrównanym pojedynku z Holandią, z którą przegrali 2:3. Następnie wygrali 2:1 z Macedonią Północną. Ostatni mecz w fazie grupowej przegrali 0:1 z Austrią.
  • Czesi mają na swoim koncie wygraną 2:0 ze Szkocją, remis 1:1 z Chorwacją oraz porażkę 0:1 z Anglią.

Awans z grupy E wywalczyła już Szwecja. Nawet w przypadku przegranej z Polską, reprezentacja ta nie spadnie niżej niż na trzecie miejsce w tabeli. Do 1/8 finału Euro 2020 awansują cztery z sześciu zespołów z trzecich miejsc.

Polska straciła szanse na awans do fazy pucharowej Euro 2020 z 3. miejscaPolska straciła szanse na awans do fazy pucharowej Euro 2020 z 3. miejsca