Polska poznała najbardziej prawdopodobnego rywala w 1/8 Euro 2020, w przypadku awansu!

Anglia pokonała Czechy 1:0, a Chorwacja Szkocję 3:1 w ostatnich meczach grupy D Euro 2020. Takie wyniki sprawiają, że do 1/8 finału awansowali Anglicy, Czesi i Chorwaci. Ostatni z wymienionych są najbardziej prawdopodobnym rywalem reprezentacji Polski w razie wygranej ze Szwecją i awansu do fazy pucharowej.

Po zwycięstwach Anglików i Chorwatów w ostatniej kolejce to właśnie te dwa zespoły zajęły dwa pierwsze miejsca w grupie D. Anglicy wygrali grupę z siedmioma punktami, a Chorwacji z czterema zajęli drugie miejsce. Na trzecim uplasowali się Czesi, którzy ustąpili Chorwatom jedynie gorszym bilansem bramkowym, ale oni także są już pewni gry w 1/8 finału. Z Euro 2020 pożegnała się reprezentacja Szkocji. 

Zobacz wideo

Tak wygląda ostateczna tabela grupy D:

1. Anglia, 7 punktów, bramki: 2:0.
2. Chorwacja, 4 punkty, 4:3.
3. Czechy, 4 punkty, 3:2.
4. Szkocja, 1 punkt, 1:5.

Chorwacja potencjalnym rywalem reprezentacji Polski w 1/8 finału

Jeśli w środę reprezentacja Polski pokona Szwecję w Petersburgu, awansuje do 1/8 finału niemal na pewno z drugiego miejsca. Wówczas jej rywalem będzie Chorwacja, a mecz zostanie rozegrany 28 czerwca na stadionie Parken w Kopenhadze.

Reprezentacja Paulo Sousy nie ma już szans na wyjście z grupy z trzeciego miejsca, ale jeszcze może grupę wygrać, jeśli pokona Szwecję co najmniej 2:1 lub wyżej, a w meczu Słowacji z Hiszpanią padnie jakikolwiek remis. W przypadku zwycięstwa 1:0, Polacy do wygranej w grupie będą potrzebowali bezbramkowego remisu Słowaków, a przy 1:1 decydować będzie klasyfikacja fair-play.

Przy zwycięstwie w grupie E, reprezentacja Polski trafi na jedną z drużyn z trzecich miejsc, z grup A-D, a mecz zostanie rozegrany 29 czerwca w Glasgow. 

Anglicy, którzy wygrali grupę D, w 1/8 finału zagrają na Wembley z drugim zespołem grupy F, w której występują Niemcy, Francja, Portugalia oraz Węgry. Trzeci Czesi z kolei zmierzą się albo z Belgią, Holandią lub najlepszym zespołem polskiej grupy E. 

Gigantyczna wyprzedaż w Aliexpress! Sprzęt do ćwiczeń, ogrodu, ubrania nawet 70% taniej! Nie tylko podróbki!

Mural na żywo

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu (jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3) oraz największym ekranie LED w Warszawie na placu Unii Lubelskiej.

Więcej o: