Paulo Sousa zdenerwował się na dziennikarza TVP. "Dlaczego zadajesz mi takie pytanie?"

- Skupiamy się na meczu ze Szwecją, który jest najważniejszy, a pan zadaje mi takie pytanie - zdenerwował się trener Paulo Sousa na pytanie dziennikarza TVP Sport przed meczem Polska - Szwecja. Relacja na żywo ze spotkania w środę o godzinie 18:00 na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

- Czy niezależnie od wyniku meczu ze Szwecją będzie pan nadal pracował z reprezentacją Polski? - takie pytanie zadał Paulo Sousie, trenerowi reprezentacji Polski, Radosław Przybysz, dziennikarz TVP Sport w programie "Łączy nas Euro".

Zobacz wideo Prezes Boniek w dobrym humorze przed meczem ze Szwecją. Najpierw uściskał trenera Sousę, póżniej zmierzył się z bottle flip challenge

Russia Sweden Slovakia Euro 2020 SoccerSzwecja ma pewny awans. Trwa debata nad składem na mecz z Polską. Eksperyment?

Sousa zdenerwował się pytaniem dziennikarza

- Nie rozumiem - odparł wyraźnie poruszony Sousa. - Skupiamy się na meczu ze Szwecją, który jest najważniejszy, a pan zadaje mi takie pytanie. Teraz liczy się tylko środowe spotkanie, a potem będziemy szli dalej - dodał Sousa.

Radosław Przybysz, wytłumaczył, że chodzi mu o wcześniejsze wypowiedzi Sousy "o zmienianiu kultury gry, budowaniu drużyny na przyszłość.

Co na to Sousa? - Tak, mówię o tym od początku, nie wy. Tego nie osiąga się w jeden dzień, zwłaszcza w reprezentacji. Potrzeba czasu do rozwoju, zbudowania podwalin, by zmienić nasz model gry i mentalne nastawienie. Cały czas mówię o procesie, w tym momencie etapem rozwoju jest mecz ze Szwecją. Tylko zwycięstwo pozwoli nam iść do przodu i dalej się rozwijać - dodał portugalski trener.

Wcześniej dziennikarz TVP Sport spytał się trenera m.in. o czym rozmawiał długo po treningu z Grzegorzem Krychowiakiem.

- Często tak rozmawiam z piłkarzami - m.in. o tym, co może się wydarzyć podczas meczu. Z Hiszpanią Krychowiak był jedną z najważniejszych osób na ławce.  Dużo krzyczał, wspierał, był bardzo zaangażowany.

Jakie według trenera będą trzy kluczowe aspekty w pojedynku ze Szwecją?

- Pierwsza sprawa nad którą pracujemy, to mentalność i determinacja, przekonanie w każdej akcji, kiedy mamy i nie mamy piłkę. Musimy się skupić na zadaniach, każdy ma wiedzieć, co ma robić. Nie może też nam zabraknąć koncentracji. Musimy podejmować właściwe decyzje i poprawić szybkość naszej gry.

- Skupmy się na meczu, on jest najważniejszy. A pan zadaje mi takie pytanie. Najważniejsza jest środa, a potem będziemy szli dalej.

Mecz Polska - Szwecja rozpocznie się w środę o godz. 18. Biało-czerwoni, by awansować do 1/8 finału mistrzostw Europy muszą wygrać. Każdy inny wynik sprawi, że pożegnają się z turniejem. Szwedzi wyjście z grupy mają już zapewnione. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Gigantyczna wyprzedaż w Aliexpress! Sprzęt do ćwiczeń, ogrodu, ubrania 70% taniej! Nie tylko podróbki!

W Anglii burza po niedorzecznej decyzji UEFA. W Anglii burza po niedorzecznej decyzji UEFA. "Absolutny żart"

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: