Kapitalne wieści dla Polski przed meczem ze Szwecją! "Występ nie jest zagrożony"

Bardzo dobra informacja z reprezentacji Polski. W arcyważnym meczu ze Szwecją na mistrzostwach Europy będzie mógł wystąpić Jan Bednarek.

Jan Bednarek jeszcze w końcówce przygotowań do turnieju - tuż przed ostatnim meczem sparingowym z Islandią doznał doznał urazu mięśnia pośladkowego. Zdążył jednak zaleczyć tę kontuzję i zagrał ze Słowacją 90 minut. Z Hiszpanią już tak dobrze nie było. Podczas wymagającego meczu uraz się odnowił i w 85. minucie Bednarek musiał zostać zmieniony.

Zobacz wideo

W Monachium czeka nas tęczowy mecz?UEFA podjęła decyzję w sprawie "tęczowego meczu" w Monachium

Występ Bednarka jest niezagrożony

W niedzielę informowaliśmy, że wieczorem Bednarek ma przejść dokładniejsze badania mięśnia. Takie były plany, jednak ostatecznie Jacek Jaroszewski, lekarz kadry, stwierdził, że i bez badania wiadomo, co dolega środkowemu obrońcy. To dokładnie ten sam uraz, co przed meczem ze Słowacją. Sztab medyczny powtórzył zabiegi, które wykonał wtedy i miał postawić Bednarka na nogi. W poniedziałek stoper wziął udział w pierwszej części treningu.

Wszystko wskazuje jednak na to, że sytuacja jest na tyle dobra, że Bednarek powinien zagrać ze Szwecją. - Dobra wiadomość jest taka, że Bednarek normalnie trenował z zespołem. W tej chwili jego występ w środowym spotkaniu nie jest zagrożony - pisze portal "WP SportoweFakty".

Mecz Polska - Szwecja rozpocznie się w środę o godz. 18. Biało-czerwoni, by awansować do 1/8 finału muszą wygrać. Każdy inny wynik sprawi, że pożegnają się z turniejem.

Gigantyczna wyprzedaż w Aliexpress! Sprzęt do ćwiczeń, ogrodu, ubrania 70% taniej! Nie tylko podróbki!

Reprezentacja RosjiTotalna ignorancja Czerczesowa. "Wystarczył mu tylko uścisk dłoni Putina"

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: