Rosyjskie media bezlitosne dla reprezentacji. "Dno", "Druzgocące"

Reprezentacja Rosji w ostatnim meczu grupowym przegrała 1:4 z Danią w Kopenhadze i pożegnała się z turniejem. Rosjanie zajęli ostatnie miejsce w grupie z trzema punktami na koncie. Rosyjskie media nie pozostawiają suchej nitki na swojej drużynie narodowej i selekcjonerze Stanisławie Czerczesowie.

Euro 2020 wchodzi w decydującą fazę i powoli zaczyna się kreować skład 1/8 finału. Ostatnia kolejka fazy grupowej już po dwóch dniach przyniosła większość rozstrzygnięć i znamy już aż 11 drużyn, które są pewne awansu. Do zajęcia pozostało już tylko pięć miejsc w fazie pucharowej, a walka o nie będzie trwała jeszcze we wtorek i środę. Znane są już także trzy drużyny, które pożegnały się z turniejem.

Zobacz wideo Nerwowo w kadrze. "Dużo gorzej brzmią informacje w sprawie zdrowia Modera"

Reprezentacja Rosji ostro krytykowana. "Druzgocąca porażka"

Jedną z drużyn, które pożegnały się już z turniejem po fazie grupowej, jest reprezentacja Rosji. Drużyna prowadzona przez Stanisława Czerczesowa zaprezentowała się fatalnie i w poniedziałek została rozbita przez Danię 1:4. Rosjanom udało się wygrać tylko jedno spotkanie - z Finlandią 1:0, ale dzięki lepszemu bilansowi bramek, to Finowie zajęli trzecie miejsce w grupie. Rosjanie naprawdę pokazali się z bardzo słabej strony i nie dali żadnych argumentów, aby powalczyć o wyjście z grupy. W sumie stracili w trzech meczach aż siedem bramek, strzelając tylko dwie. Gorszy bilans od Rosji miała tylko Turcja i Macedonia Północna.

Rosjanie wściekli po klęsce z Danią. Rosjanie wściekli po klęsce z Danią. "Niech się cieszą. Mogą nas przeklinać"

Z tego powodu rosyjskie media nie oszczędzają swojej drużyny narodowej. Portal Sport-express.ru podsumował reprezentację Rosji na Euro 2020 jednym słowem: "Dno". "Rosja ponownie bez fazy pucharowej na dużym turnieju. To już trzynasty raz na piętnaście startów po rozpadzie ZSRR, ale nie można się do tego przyzwyczaić. Boli za każdym razem tak, jakby to był ten pierwszy raz. Znowu jesteśmy na dnie. Spójrzmy na kluby, w których grają Duńczycy. Chelsea, Barcelona, Milan, Borussia Dortmund, Tottenham, RB Lipsk... A teraz popatrzmy na siebie" - napisali rosyjscy dziennikarze.

"Komsomolskaja Prawda" dodaje, że piłkarze sami są sobie winni takiej sytuacji. "Potrzebowaliśmy przynajmniej remisu, a przegraliśmy 1:4 i zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie. To bolesne, ale raczej sprawiedliwe. Zajmujemy 38. miejsce w światowym rankingu FIFA i Dania nam o tym przypomniała. Generalnie za każdym razem, gdy Rosja na wielkim turnieju w ostatnim meczu potrzebuje przynajmniej remisu lub koniecznie zwycięstwa, to powinniśmy wyłączać telewizory i iść spać" - dodają dobitnie dziennikarze. 

W podobnym tonie reprezentację Rosji ocenił dziennik "Izwiestija". "Miażdżąca porażka z Duńczykami pozbawiła rosyjską reprezentację szans na awans do fazy pucharowej Euro 2020. To poprzednie wyniki postawiły nas pod ścianą. Po raz piąty na sześć ostatnich startów w mistrzostwach Europy nie wyszliśmy z grupy. Udało się przełamać tę barierę tylko raz w 2008, gdy dotarliśmy do półfinału" - napisano w gazecie. 

"Poziom krajowej piłki z roku na rok spada. Limity dla obcokrajowców i nadmuchane pensje blokują rozwój. Dziuba czy Zobnin zarabiają ogromne pieniądze, podczas gdy Duńczycy jeżdżą na tyłkach, aby zarobić co najmniej połowę tego, co oni. Wyobraźmy sobie, że Czerczesow odchodzi po blamażu na Euro, ale czy jesteście pewni, że to coś diametralnie zmieni?" - skomentował natomiast dziennikarz Maksym Allanazarow. 

APTOPIX Denmark Russia Euro 2020 SoccerZnamy już 11 drużyn, które wyjdą z grupy na Euro 2020. Pierwsze pary 1/8 finału

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: