Finisz grupy B miał ogromne konsekwencje dla meczu Polaków ze Szwecją!

Ważna wiadomość dla polskich kibiców! Belgia ograła Finlandię 2:0, a Dania Rosję 4:1. Wyniki grupy B tak się ułożyły, że reprezentacja Szwecji ma już zapewniony awans do fazy pucharowej bez względu na wynik meczu z Polską!

Grupę B wygrali Belgowie z kompletem punktów, a pozostałe reprezentacje zdobyły po trzy punkty. O awansie zadecydował bilans bezpośrednich meczów między Danią, Finlandią i Rosją. Tu zdecydował bilans bramkowy, bo wszystkie zespoły miały po jednym zwycięstwie w grach między sobą. Drugie miejsce zajęli Duńczycy, którzy przegrali z Finlandią 0:1 w pierwszym meczu, ale w ostatnim pokonali Rosję aż 4:1. Trzecia jest Finlandia, a czwarta Rosja.

Zobacz wideo Nerwowo w kadrze. "Dużo gorzej brzmią informacje w sprawie zdrowia Modera"

Przypomnijmy, że do 1/8 finału EURO 2020 awansuje 16 zespołów - dwa najlepsze zespoły z sześciu grup oraz cztery drużyny z trzecich miejsc z najlepszym dorobkiem punktowym. Szwecja, dzięki wygraniu ze Słowacją i remisowi z Hiszpanią, ma o punkt więcej niż Finlandia i Ukraina, a więc reprezentacje, które zajęły trzecie miejsca. To oznacza, że Szwecja już na pewno zagra w fazie pucharowej.

To ważna i prawdopodobnie dobra wiadomość dla Paulo Sousy. Być może awans Szwecji sprawi, że ich selekcjoner Janne Andersson w środowym meczu z Polską da odpocząć kilku ważnym zawodnikom, by oszczędzić ich na 1/8 finału. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli Szwedzi wygrają, to zajmą pierwsze miejsce, a więc zmierzą się z teoretycznie słabszym rywalem. Szwedzi wciąż mogą też zająć trzecią lokatę, jeśli przegrają z Polską, a Hiszpania ogra Słowację (albo na odwrót).

Tak wygląda grupa E

1. Szwecja 4 punkty, 1:0
2. Słowacja 3 punkty, 2:2
3. Hiszpania 2 punkty, 1:1
4. Polska 1 punkt, 2:3

Lider grupy E zagra z trzecim zespołem z grupy A (Szwajcaria), B (Finalndia), C lub D. Zaś wicelider grupy E zmierzy się z drugim zespołem z grupy D, czyli Czechami, Anglikami, Szkotami lub Chorwatami.

Mecze 1/8 finału:

  • Walia (A2)- Dania (B2)
  • Włochy (A1) - Austria (C2)
  • Holandia (C1) - D3/E3/F3
  • Belgia (B1) - A3/D3/E3/F3
  • D2 - E2
  • F1 - A3/B3/C3
  • D1 - F2
  • E1 - A3/B3/C3/D3

Gigantyczna wyprzedaż w Aliexpress! Sprzęt do ćwiczeń, ogrodu, ubrania 70% taniej! Nie tylko podróbki!

Więcej o:
Copyright © Agora SA