Tabela grupy B. Wiemy już, kto awansował i gdzie zagra w fazie pucharowej

Poznaliśmy już ostateczne rozstrzygnięcia w grupie B na Euro 2020. Bezpośredni awans do fazy pucharowej uzyskała Belgia oraz Dania. Na bazie klasyfikacji zespołów z trzeciego miejsca szanse na awans ma Finlandia.

Grupę C wygrała reprezentacja Belgii z kompletem zwycięstw. W trzeciej kolejce kadra prowadzona przez Roberto Martineza wygrała 2:0 z Finlandią po golu samobójczym Lukasa Hradecky'ego i trafieniu Romelu Lukaku, natomiast Dania ograła 3:1 Rosję po bramkach Mikkela Damsgaarda, Yussufa Poulsena, Andreasa Christensena oraz Joakima Maehle. Końcowe rezultaty w grupie B miały też wpływ na polską grupę na mistrzostwach Europy.

Zobacz wideo Nerwowo w kadrze. "Dużo gorzej brzmią informacje w sprawie zdrowia Modera"

Euro 2020. Końcowa tabela grupy B

Takie rozstrzygnięcia w grupie B sprawiają, że bez względu na mecz z Polską w fazie pucharowej Euro 2020 zagra Szwecja. Kadra prowadzona przez Janne Anderssona po dwóch meczach ma cztery punkty oraz dodatni bilans bramkowy. To oznacza, że reprezentacja Polski musi wygrać swoje spotkanie w najbliższą środę, aby zagrać w 1/8 finału mistrzostw Europy. Bezpośredni awans do fazy pucharowej w grupie B uzyskała Belgia i Dania, natomiast Finlandia musi czekać na rozstrzygnięcia w pozostałych meczach.

 1. Belgia - 9 pkt, bilans bramkowy 5:1
 2. Dania - 3 pkt, 3:4
 3. Finlandia - 3 pkt, 1:2
 4. Rosja - 3 pkt, 2:5

Euro 2020 - drabinka. Na kogo trafią reprezentacje z grupy B? 

Drabinka 1/8 finału Euro 2020 przedstawia się następująco:

 • Walia - Dania,
 • Włochy - Austria,
 • Holandia - D3/E3/F3,
 • Belgia - Szwajcaria/D3/E3/F3,
 • D2 - E2,
 • F1 - Szwajcaria/Finlandia/Ukraina,
 • D1 - F2,
 • E1 - Szwajcaria/Finlandia/C3/D3.

To oznacza, że Belgia zagra z zespołami z trzeciego miejsca z grup A, D, E oraz F, a Dania zmierzy się z Walią. Jeżeli Finlandia uzyska awans dzięki klasyfikacji drużyn z trzeciego miejsca, to będzie walczyć o ćwierćfinał ze zwycięzcą grupy E lub F. 

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro 2020 przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: