Eden Hazard szczerze w belgijskie prasie: Nie byłem i nie będę Cristiano Ronaldo w Realu Madryt

- Niestety muszę zaakceptować to, że moi rywale celują w moją kostkę. Muszę przewidywać ich ruchy, starać się tego unikać. Nie dołączyłem do Realu z zamysłem, że będę tu nowym Cristiano Ronaldo. Znacznie się różnimy od siebie - powiedział Eden Hazard w rozmowie z belgijską gazetą "Het Nieuwsblad".

Eden Hazard ma za sobą bardzo słaby sezon w barwach Realu Madryt. Skrzydłowy zagrał zaledwie w 21 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, natomiast z powodu problemów zdrowotnych opuścił aż 34 mecze. Królewscy są zawiedzeni jego dyspozycją i są w stanie go sprzedać za około 50 milionów euro. Mimo to Hazard znalazł się w kadrze reprezentacji Belgii na Euro 2020.

Zobacz wideo Nerwowo w kadrze. "Dużo gorzej brzmią informacje w sprawie zdrowia Modera"

Eden Hazard: Nie będę nowym Cristiano Ronaldo w Realu. Moja kostka już nie będzie taka jak kiedyś

Eden Hazard udzielił wywiadu belgijskiej gazecie "Het Nieuwsblad". Belg poruszył w nim temat swojego zdrowia, ale też gry w Realu Madryt. Były zawodnik Chelsea uważa, że nie powinno się go porównywać do Cristiano Ronaldo. - Nie jestem jak Ronaldo. Cristiano strzela 60 czy 70 goli w sezonie, a ja tyle strzelę w siedem lub osiem lat. Nie dołączyłem do Realu z zamysłem, że będę tu nowym Cristiano Ronaldo. Znacznie się różnimy od siebie - powiedział Hazard.

- Ja mogę przesądzać o wynikach meczów, gdy jestem w formie, ale najpierw muszę być sprawny. Miałem trzy razy w karierze uszkodzoną kostkę. Nie będzie ona taka sama jak na początku kariery. Nauczyłem się sobie z tym radzić. Niestety muszę zaakceptować to, że moi rywale celują w moją kostkę. Muszę przewidywać ich ruchy, starać się tego unikać. Staram się cieszyć minutami na boisku - dodał Belg.

Eden Hazard nie ukrywa, że liczy na wygranie Euro 2020. Czerwone Diabły uchodzą za jednego z faworytów do wygrania mistrzostw Europy. - Będę głęboko rozczarowany, jeśli dotrzemy do finału i przegramy. Chcę grać dobrze, strzelać gole i pomóc mojej drużynie w wygrywaniu. Tylko wtedy będę zadowolony - stwierdził piłkarz Realu Madryt.

Więcej o: