VIP-y od UEFA ponad prawem, gdy liczy się polityka. Brytyjski rząd też chce coś ugrać

Finał Euro 2020 odbędzie się na Wembley. Mimo że londyński obiekt mógł stracić prawo organizacji meczu z powodu koronawirusowych restrykcji w Wielkiej Brytanii, to "The Telegraph" poinformował, że tamtejszy rząd porozumiał się z UEFA.

Finał Euro 2020 zaplanowano na 11 lipca na Wembley w Londynie. W brytyjskich mediach pojawiły się jednak informacje, że Anglicy mogą stracić finał na rzecz Budapesztu. To efekt koronawirusowych restrykcji obowiązujących w Wielkiej Brytanii. Przyjeżdżający do kraju goście z zagranicy muszą poddać się kwarantannie. UEFA naciskała, aby 2500 VIP-ów – urzędników UEFA i FIFA, polityków i sponsorów – zostało zwolnionych z tego obowiązku.

Zobacz wideo Kibu: Krychowiak to ważny piłkarz dla Polski, ale potrzebujecie w środku pola Modera i Klicha

Orędownikiem zwolnienia VIP-ów z obowiązku kwarantanny był premier Boris Johnson. Uważał on, że może to mieć pozytywny wpływ na kandydaturę Wielkiej Brytanii na gospodarza mistrzostw świata w 2030 roku, o które kraj ma zamiar się ubiegać. Premier miał się spotkać z działaczami UEFA i przekonać ich do poparcia brytyjskiej oferty.

Finał Euro 2020 jednak na Wembley

W poniedziałek "The Telegraph" poinformował, że brytyjski rząd przychylił się do próśb UEFA i obie strony bliskie są porozumienia w sprawie organizacji finału Euro 2020. Porozumienie polegałoby nie tylko na zwolnieniu VIP-ów z obowiązkowej kwarantanny, ale też zwiększeniu liczby kibiców, którzy będą mogli obejrzeć mecz z trybun.

Jerzy Dudek ostro o polskich piłkarzach. 'Przydałyby się im gwizdy'Jerzy Dudek wskazał klucz do sukcesu przed meczem ze Szwecją

Spotkania fazy grupowej, które Anglicy rozgrywają na Wembley, może obejrzeć 22,5 tys. widzów. Mecz 1/8 finału oraz półfinały obejrzy już 40 tys. kibiców. Na finale ma pojawić się 60 tys. fanów. Oficjalna pojemność stadionu to 90 tys.

Euro 2020 odbywa się w 11 miastach w 11 krajach. Początkowo turniej miało gościć 12 krajów, ale prawo organizacji utracił irlandzki Dublin. Także w Hiszpanii nastąpiła zmiana gospodarza – Bilbao zastąpiła Sewilla.

Nerwowo w kadrze. Nerwowo w kadrze. "Dużo gorzej brzmią informacje w sprawie zdrowia Modera"

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: