Wpis Pawłowicz dotarł do Szwecji. Burza przed meczem. "Polski atak, zemsta"

Burza w szwedzkich mediach przed meczem z Polską podczas Euro 2020. Wszystko przez wpis na Twitterze sędzi Trybunału Konstytucyjnego, Krystyny Pawłowicz, w którym ta domaga się od Szwedów reparacji wojennych po "potopie szwedzkim" z XVII wieku.

Reprezentacja Polski dzięki remisowi 1:1 z Hiszpanią zachowała szanse na wyjście z grupy podczas Euro 2020. Kluczowe będzie spotkanie ze Szwecją - ostatnie spotkanie fazy grupowej dla drużyny Paulo Sousy. Dla sędzi Trybunału Konstytucyjnego, Krystyny Pawłowicz, to jednak coś więcej niż tylko mecz

Zobacz wideo Kamil Glik, motywacja i wiara w dobry wynik. Jakub Kwiatkowski o ważnych momentach przed meczem z Hiszpanią

Pawłowicz napisała do Szwedów o reparacje po wojnie z XVII wieku. Potem dodała, że "wpis był żartobliwy"

Polska prawnik i posłanka Prawa i Sprawiedliwości wykorzystała zbliżający się mecz i nawiązała do walki o zwrot szkód, jakie Szwecja wyrządziła Polsce w trakcie najazdu wojsk Karola X Gustawa w XVII wieku nazywanego "potopem szwedzkim".

UEFA podjęła decyzję ws. opaski Neuera. UEFA podjęła decyzję ws. opaski Neuera. "Niezmywalna plama" i drwiny

"Szwedzi!! Przed meczem ZWRÓĆCIE Polsce ZRABOWANY i wywożony flotyllami w czasie Potopu ogrom naszego narodowego dziedzictwa,pamiątki i skarby,które przetrzymujecie" - napisała Pawłowicz. 

"Jest dobra okazja by Szwedom przypomnieć,bo rabowali Polskę jak dzika barbaria,jak Rosjanie i Niemcy, a teraz w swych muzeach chwalą się w polską kulturą i jej skarbami.Nic nie lepsi od pozostałych złodziei pamiątek narodowych a udają dziś niewiniątka. Ale Polacy pamiętają ..." - dodała w kolejnym z wpisów.

Później opublikowała jeszcze swoje zdjęcie z mieczem i wskazała, że przedmeczowy wpis "był żartobliwy".

Szwedzkie media zareagowały. "Polski atak"

Wpis Pawłowicz dotarł nawet do Szwecji, gdzie napisały o nim media. Nazywają go "polskim atakiem". "Pawłowicz próbuje nagłośnić przedmeczową dyskusję w rzadko spotykany sposób" - napisali dziennikarze "Aftonbladet".

"W poście na Twitterze wskazuje, że to coś więcej niż mecz i żąda zemsty - za skutki siedemnastowiecznej wojny polsko-szwedzkiej. (...) Chciałaby, żeby Szwecja spłaciła reparacje wojenne, co do tej pory miało się nie wydarzyć" - dodali.

PZPN potwierdza! Kontuzja reprezentanta Polski. Wyścig z czasem na SzwecjęPZPN potwierdza! Kontuzja reprezentanta Polski. Wyścig z czasem na Szwecję

Mecz Polaków ze Szwedami zaplanowano na środę 23 czerwca o godzinie 18:00 w Sankt-Petersburgu. Przypomnijmy, że po wygranej Szwajcarii z Turcją i porażce Walii z Włochami w niedzielę sytuacja polskiej kadry się skomplikowała. Do awansu do 1/8 finału nie wystarczy już remis w środowym meczu, który mógł dawać nadzieje na wyjście z grupy z trzeciego miejsca. Teraz to już jednak niemożliwe, a Polacy awansują do 1/8 finału tylko w przypadku zwycięstwa ze Szwecją. Relacja ze spotkania na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Duży awans reprezentacji Polski na Euro 2020. Duży awans reprezentacji Polski na Euro 2020. "Obudził się"

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: