Włochy pobiły rekord Euro! Nikt nigdy tego nie zrobił

Reprezentacja Włoch fenomenalnie zaczęła Euro 2020. Zespół Manciniego nawiązuje do czasów kadry legendarnego Vittorio Pozzo, a przy tym zapisał się w historii mistrzostw Europy.

Za nami pierwsze mecze trzeciej kolejki fazy grupowej Euro 2020. Zgodnie z oczekiwaniami reprezentacja Włoch wygrała 1:0 z Walią i awansowała do 1/8 finału turnieju z kompletem punktów na koncie. Zespół Manciniego zapisał się także do historii mistrzostw Europy. 

Zobacz wideo "Krytyka przyniosła wymierne korzyści. Widać to było w grze Lewandowskiego"

Włochy biją kolejne rekordy. Mancini jako Pozzo 

Choć Włosi są przede wszystkim chwaleni za efektowną ofensywną grę, to na wysokości zadania stoją obrońcy ekipy Manciniego. Dzięki zachowaniu czystego konta we wszystkich meczach fazy grupowej Italia została pierwszym zespołem w historii ME, który wygrał wszystkie mecze w fazie grupowej, a przy tym nie stracił ani jednej bramki. W pierwszym spotkaniu Włochy wygrały 3:0 z Turcją, później w takim samym stosunku ograły Szwajcarię, by na koniec pokonać 1:0 reprezentację Walii. 

Włosi śrubują tym samym passę meczów bez straty bramki, który w tym momencie wynosi 10. Po raz ostatni gola stracili w październiku 2020 w zremisowanym 1:1 meczu z Holandią w Lidze Narodów. 

Gikiewicz pogratulował Lewandowskiemu. Nawiązał do meczu ostatniej kolejki BundesligiGikiewicz pogratulował Lewandowskiemu. Nawiązał do meczu ostatniej kolejki Bundesligi

Zwycięstwa na Euro 2020 są jedynie podtrzymanie dobrej formy reprezentacji Italii. Zespół ma w tym momencie na koncie 30 meczów bez porażki, czym wyrównał rekord kadry Vittorio Pozzo z lat 1935-1939. Po raz ostatni zespół Manciniego przegrał 10 września 2018 roku w meczu z Portugalią (0:0) w Lidze Narodów. Spotkanie odbyło się trzy dni po meczu Włochy - Polska rozgrywanym na stadionie w Bolonii, kiedy to w roli selekcjonera reprezentacji Polski debiutował Jerzy Brzęczek.

Bilans Roberto Manciniego w kadrze Włoch to w tym momencie 24 zwycięstwa, siedem remisów oraz dwie porażki. Wrażenie robi także bilans bramkowy, który wynosi 80:14. 

Więcej o: