Gikiewicz pogratulował Lewandowskiemu. Nawiązał do meczu ostatniej kolejki Bundesligi

Reprezentacja Polski zremisowała w meczu o wszystko na Euro 2020 z Hiszpanią 1:1. Jedynego gola w meczu strzelił Robert Lewandowski. Gratulacje polskiemu napastnikowi złożył jego kolega z Bundesligi, Rafał Gikiewicz.

Reprezentacja Polski wciąż walczy o awans do fazy pucharowej Euro 2020. W pierwszym meczu piłkarze Paulo Sousy przegrali 1:2 ze Słowacją 1:2, ale w starciu z Hiszpanami stanęli na wysokości zadania. W remisowym spotkaniu jednym z najlepszych piłkarzy na boisku był Robert Lewandowski, który w 54. minucie meczu pokonał Unaia Simona. - Przy golu pokazał, dlaczego jest uznawany za najlepszą dziewiątkę świata. Nie tylko świetnie uderzył piłkę, ale też bardzo umiejętnie przestawił pilnującego go obrońcę – powiedział o kapitanie reprezentacji Tomasz Frankowski

Zobacz wideo "Krytyka przyniosła wymierne korzyści. Widać to było w grze Lewandowskiego"

Robert Lewandowski pokonał Gikiewicza i Simona. Specjalne gratulacje od bramkarza Augsburga

Gratulacje napastnikowi reprezentacji Polski złożył również Rafał Gikiewicz, bramkarz Augsburga, a w czasie Euro 2020 jeden z ekspertów stacji TVP Sport. "Pogratulowałem Lewandowskiemu przez SMS-a. Napisałem: łatwiej się strzela Simonowi niż Gikiewiczowi" - powiedział Gikiewicz cytowany przez TVP Sport.

Początkowo treść smsa została błędnie podana przez TVP Sport. Słowa: łatwiej się strzela Simonowi niż Gikiewiczowi - przypisano Lewandowskiemu. Za powielenie pomyłki - przepraszamy.

Robert Lewandowski pobił historyczny rekord Gerda Muellera strzelając 41 gola w jednym sezonie Bundesligi, rywalizując właśnie z Rafałem Gikiewiczem. Bayern Monachium w ostatnim meczu sezonu 2020/21 wygrał z Augsburgiem 5:2. Polski napastnik decydującą bramkę zdobył dopiero kilkadziesiąt sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego. 

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >>

Więcej o: