Portugalczycy są przerażeni i zrozpaczeni. "Niemieckie czołgi"

"Krytyczna" sytuacja obrońców tytułu mistrza Europy! Portugalskie media oceniają sytuację w tabeli Grupy F. Portugalia po dwóch meczach ma trzy punkty i zajmuje trzecie miejsce, co oznacza, że nie ma pewnego awansu do kolejnego etapu Euro 2020.

"Niemieckie czołgi zniszczyły słabą obronę Portugalii" - brzmiał nagłówek sportowego dziennika "A Bola". Portugalia przegrała w niedzielę z Niemcami aż 2:4 po dwóch bramkach samobójczych oraz trafieniach Kaia Havertza i Robina Gosensa. Dla obecnych mistrzów Europy strzelili Cristiano Ronaldo i Diogo Jota

Zobacz wideo "Krytyka przyniosła wymierne korzyści. Widać to było w grze Lewandowskiego"

Cristiano Ronaldo kapitanem i trenerem Portugalii? Media wątpią w autonomię selekcjonera

Dziennikarze "A Bola" napisali, że Niemcy wygrywając 4:2 zostawili reprezentację Portugalię w "niemal rozpaczliwej sytuacji". Portugalia po porażce w niedzielnym meczu zajmuje 3. miejsce w tabeli z trzema punktami na koncie. W ostatniej kolejce fazy grupowej Euro 2020 zawodnicy Fernando Santosa zmierzą się z mistrzami świata, Francją. 

"To, co stało się z Christianem Eriksenem, uratuje życie tysiącom ludzi". 4-5 mln przypadków

Media nie ukrywały również swojego niezadowolenia decyzjami, jakie podejmował selekcjoner. Dotyczą one m.in. Renato Sanchesa i jego pozycji w składzie Portugalii. "Wyglądał przynajmniej na zawodnika, który może wypełnić przepaść między szóstką z tyłu, a czwórką z przodu. W składzie Santosa jest niewielu takich piłkarzy, którzy mogą to zaoferować i zasługuje na szansę od samego początku" - pisze "CBS Sport". 

Manuel Neuer z tęczową opaską na ramieniuUEFA wszczęła śledztwo ws. opaski Manuela Neuera. "To niedopuszczalna reakcja"

Według komentatorów telewizji "CM" nieobecność pomocnika w pierwszym składzie reprezentacji Portugalii może być nie tyle decyzją selekcjonera, a kapitana zespołu Cristiano Ronaldo. Powiązany ze stacją dziennik "Correio da Manha" słusznie zauważa, że Portugalia może się znaleźć w sytuacji, w której "konieczne będzie skorzystanie z kalkulatora". 

Skandaliczne zachowanie Węgrów podczas meczu z Francją. UEFA już działaSkandaliczne zachowanie Węgrów podczas meczu z Francją. UEFA już działa

Aktualnie Portugalia zajmuje 3. miejsce w tabeli z trzema punktami na koncie. Jakie są warunki awansu drużyny? W przypadku przegranej z Francją zespół Fernando Santosa musi liczyć na wygraną Niemców z Węgrami. Jeśli Węgrzy pokonają Niemców, to Portugalczykom wystarczy remis z mistrzami świata, co przełoży się na awans z drugiego miejsca. Jeśli Węgry przegrają lub zremisują, cztery punkty Portugalii wystarczą na 3. miejsce, jednak dalsze losy są zależne od wyników innych zespołów z pozostałych grup.  

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >>