UEFA wszczęła śledztwo ws. opaski Manuela Neuera. "To niedopuszczalna reakcja"

UEFA wszczęła śledztwo przeciwko niemieckiej federacji piłkarskiej. A wszystko dlatego, że Manuel Neuer, bramkarz Niemiec, grał w opasce kapitańskiej w kolorach tęczy.

UEFA podjęła ostateczną decyzję ws. opaski, o czym możecie przeczytać tutaj >>

Sport i polityka często się przenikają. I na Euro 2020 doskonale to widać. Różne reprezentacje w różny sposób wspierają akcje społeczne. Część z nich klęczy (na przykład Anglia i Belgia - Anglicy tłumaczą, że to "w geście jedności i wsparcia dla walki z nierównościami społecznymi"), część tego nie robi (tak jak Holendrzy, Szkoci czy Węgrzy), natomiast Manuel Neuer nosząc kolorową opaskę wspiera społeczność LGBT. Jak informuje "N-TV", UEFA potraktowała zachowanie Neuera jako gest polityczny, a przepisy zabraniają politycznych symboli podczas meczu. Niemiecka federacja piłkarska może zostać ukarana grzywną.

Zobacz wideo Włosi zachwycają na Euro 2020. "Ta reprezentacja jest najlepszą wizytówką włoskiego futbolu"

Nie wszystkim jednak podoba się postawa UEFA, która przecież z założenia walczy z dyskryminacją. - Ich reakcja jest niedopuszczalna. To fatalny znak. Jesteśmy w "miesiącu dumy", więc uważam, że w najważniejszym wydarzeniu sportowym w tym miesiącu powinno się nosić tęczową opaskę. UEFA musi również pomyśleć o tym, kogo reprezentuje. Dążymy do otwartego futbolu. A w tym miesiącu chcemy również wysłać sygnał do wszystkich sportowców ze społeczności LGBT - apeluje na łamach ntv.de Christian Rudolph, członek LSVD, czyli Związku Lesbijek i Gejów w Niemczech.

Skandaliczne zachowanie Węgrów podczas meczu z Francją. UEFA już działaSkandaliczne zachowanie Węgrów podczas meczu z Francją. UEFA już działa

Burmistrz Monachium apeluje do UEFA. Protest przeciwko decyzjom Węgrów

Środowy mecz Euro 2020 w Monachium pomiędzy Niemcami a Węgrami będzie protestem. Burmistrz miasta zaapelował do UEFA o pozwolenie na podświetlenie stadionu Allianz Arena w kolorach tęczy, a do tego chciałby wywiesić flagi wspierające społeczność LGBT w całym Monachium. Burmistrz miasta, Dieter Reiter zdecydował, że dobrze będzie wesprzeć osoby LGBT na Węgrzech poprzez symboliczne podświetlenie stadionu w kolorach tęczy. Więcej przeczytacie TU

"Krytyka przyniosła wymierne korzyści. Widać to było w grze Lewandowskiego"

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: