Eksperci wyliczyli szanse na awans Polski do fazy pucharowej Euro 2020

Statystycy portalu Gracenote wyliczyli szanse wszystkich drużyn grających na Euro 2020 na awans do fazy pucharowej. Według ich wyliczeń reprezentacja Polski szanse ma niewielkie, większe jedynie od trzech innych drużyn biorących udział w tym turnieju.

Po remisie z Hiszpanią (1:1) reprezentacja Polski jest zależna tylko od siebie. W ostatnim meczu ze Szwecją (23 czerwca) Polacy muszą pokonać swojego rywala i wówczas co najmniej z drugiego miejsca awansują do fazy pucharowej. Mimo to, statystycy Gracenote niespecjalnie wierzą w reprezentację Polski.

Zobacz wideo "Krytyka przyniosła wymierne korzyści. Widać to było w grze Lewandowskiego"

Polska ma tylko 26 procent szans na awans do fazy pucharowej Euro 2020

Ich zdaniem Polska ma zaledwie 26% szans na awans do 1/8 finału. Mniej mają jedynie Węgrzy (11%), Turcy (6%) oraz wyeliminowani już z turnieju Macedończycy (0%). Dla porównania szanse Szwecji to aż 99% (jej awans może stać się faktem jeszcze przed spotkaniem z drużyną Paulo Sousy), Hiszpanii 83%, a Słowacji 48%. 

Dodajmy, że już trzy drużyny są pewne w 100% gry w fazie pucharowej. Są to Włosi, Holendrzy oraz Belgowie, a tylko kataklizm mógłby sprawić, że nie znajdą się w niej Czesi, Anglicy, Francuzi, Walijczycy oraz wspomniani wcześniej Szwedzi.

Polska wstrzymuje oddech. Nowe informacje o stanie zdrowia Jana BednarkaPolska wstrzymuje oddech. Nowe informacje o stanie zdrowia Jana Bednarka

Zdaniem statystyków, największe szanse na mistrzostwo Europy mają Belgowie (19%), Francuzi (13%) oraz Włosi (12%). Polacy otrzymali w tym zestawieniu skromny 1%. 

Mural na żywo

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu (jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3) oraz największym ekranie LED w Warszawie na placu Unii Lubelskiej.

Więcej o: