Wielki wyczyn Roberta Lewandowskiego! Lepszy jest tylko Cristiano Ronaldo

Robert Lewandowski po strzeleniu gola w meczu przeciwko Hiszpanii zapisał się w historii Euro. Kapitan reprezentacji Polski strzelał bramki na trzech turniejach o mistrzostwo Europy.

Bramkę na trzecim turnieju Euro Robert Lewandowski strzelił przeciw Hiszpanii. Polski napastnik skorzystał z dośrodkowania Kamila Jóźwiaka, wygrywając pojedynek główkowy z Laportem.

Zobacz wideo "Krytyka przyniosła wymierne korzyści. Widać to było w grze Lewandowskiego"

Świetny wynik Lewandowskiego

Pierwsze swoje trafienie na Euro Lewandowski zaliczył w trakcie Euro 2012 na Stadionie Narodowym. Wtedy Polska grała z Grecją, a mecz zakończył się remisem 1:1. Kolejnego gola napastnik Bayernu strzelił w trakcie ćwierćfinałowego spotkania Euro 2016 przeciw Portugalii. Polacy przegrali wtedy dopiero po rzutach karnych. Trzecim turniejem jest oczywiście Euro 2020 i bramka na wagę remisu strzelona Hiszpanii w sobotnim meczu w Sewilli.

Polska wstrzymuje oddech. Nowe informacje o stanie zdrowia Jana BednarkaPolska wstrzymuje oddech. Nowe informacje o stanie zdrowia Jana Bednarka

Lepszy pod tym względem od Roberta Lewandowskiego jest tylko Cristiano Ronaldo. Portugalczyk strzelał na pięciu turniejach. Swoją drogą, fakt, że wystąpił aż w pięciu edycjach Euro również jest rekordowy. Oprócz tego z 12 bramkami jest liderem klasyfikacji wszech czasów mistrzostw Europy, a strzelanie rozpoczął również tak jak Lewandowski w meczu przeciwko Grecji, ale w 2004 roku. Wtedy Portugalia na inaugurację turnieju w swoim kraju przegrała z ekipą Otto Rehhagela. Tak samo zakończył się finał z udziałem obu tych zespołów i Grecy zostali jednym z bardziej sensacyjnych mistrzów w historii Euro.

Kolejną okazję na powiększenie dorobku strzeleckiego Lewandowski będzie mieć już w środę o godzinie 18:00, gdy Polska zmierzy się ze Szwecją. Cristiano Ronaldo swój rekord będzie mógł śrubować również w środę, ale o 21:00, gdy jego reprezentacja spróbuje pokonać Francuzów.

Robert Lewandowski i Aymeric Laporte w meczu Hiszpania - PolskaBurza po golu Roberta Lewandowskiego. "Nie powinien zostać uznany"

Więcej o: