Groźny incydent po hicie Anglia - Szkocja. Cztery osoby ranne, policja szuka sprawcy

Brytyjska policja poszukuje mężczyznę, który w Stourbridge w centralnej Anglii strzelał z wiatrówki, a potem wjechał autem w ludzi, którzy zebrali się w jednym z pubów po meczu Anglia - Szkocja.

Anglia zremisowała ze Szkocją w piątkowym spotkaniu Euro 2020. Ten wynik sprawił, że Anglia zajmuje drugie miejsce w grupie D, za Czechami, które mają tyle samo punktów, ale lepszy bilans bramkowy. Po jednym punkcie mają Chorwacja oraz Szkocja.

Zobacz wideo "Krytyka przyniosła wymierne korzyści. Widać to było w grze Lewandowskiego"

Strzelał z wiatrówki i wjechał w ludzi

Całe szczęście nikt nie zginął, a życie czterech rannych osób nie jest zagrożone. Policja poinformowała, że kierowca poruszał autem znanej szwedzkiej marki. Jednak zanim wjechał w ludzie przed pubem Gigmill, strzelał z wiatrówki. Wszystko działo się w Stourbridge, oddalonym o 200 kilometrów na północny zachód od Londynu.

Robert Lewandowski i Aymeric Laporte w meczu Hiszpania - PolskaBurza po golu Roberta Lewandowskiego. "Nie powinien zostać uznany"

Wiadomo, że wśród rannych znaleźli się mężczyzna i kobieta w wieku 20 lat, którzy w wyniku potrącenia mieli poważne problemy z nogami, a także dwie kobiety, które miały mniejsze obrażenia. Policja uważa, że był to atak z premedytacją. Kierowca uciekł pieszo.

Kolejne mecze w grupie D odbędą się już we wtorek o godzinie 21:00. Wtedy Czechy zmierzą się z Anglią o pierwsze miejsce w grupie, zaś w drugim pojedynku zobaczymy Szkocję oraz Chorwację.

Polska wstrzymuje oddech. Nowe informacje o stanie zdrowia Jana BednarkaPolska wstrzymuje oddech. Nowe informacje o stanie zdrowia Jana Bednarka

Więcej o: