Czy Grzegorz Krychowiak jest potrzebny kadrze? Jednoznaczna odpowiedź

- Mecz ze Szwecją będzie dla Polski zupełnie inny niż ten z Hiszpanią. Będziecie potrzebowali piłkarzy, którzy dobrze czują się w ataku pozycyjnym, czyli takich jak Jakub Moder, Piotr Zieliński czy Mateusz Klich. Grzegorz Krychowiak to jednak wciąż bardzo ważny piłkarz dla reprezentacji Polski - w Euro Sekcji, specjalnym programie Sport.pl, powiedział hiszpański trener, Kibu Vicuna.

W sobotę reprezentacja Polski zremisowała z Hiszpanią 1:1 w drugim meczu fazy grupowej Euro 2020. Remis w Sewilli oznacza, że zespół Paulo Sousy zachował szanse na awans do fazy pucharowej turnieju.

Zobacz wideo Kibu: Krychowiak to ważny piłkarz dla Polski, ale potrzebujecie w środku pola Modera i Klicha"

W meczu z Hiszpanią w polskim zespole brakowało Grzegorza Krychowiaka, który był zawieszony za czerwoną kartkę, jaką zobaczył w pierwszym meczu przeciwko Słowacji. W środę, przeciwko Szwedom, Krychowiak będzie już mógł zagrać.

"Krychowiak to wciąż bardzo ważny piłkarz dla reprezentacji Polski"

Na jakie zestawienie drugiej linii zdecyduje się Sousa, zwłaszcza w obliczu bardzo dobrej gry kadry bez Krychowiaka? Czy zawodnik Lokomotiwu Moskwa znajdzie się w wyjściowej jedenastce, mimo słabego występu przeciwko Słowakom? Nad tym w Euro Sekcji, specjalnym programie Sport.pl na Euro 2020, zastanawiał się hiszpański trener, Kibu Vicuna.

Robert Lewandowski dziękuje kibicom za dopingPo meczu Lewandowski ruszył do kibiców. UEFA publikuje nagranie [WIDEO]

- To będzie zupełnie inny mecz. Prawdopodobnie to Polska będzie częściej przy piłce, bo nawet w meczu ze Słowacją Szwedzi nie mieli przewagi posiadania. Szwedom w środę wystarczy remis, Polska musi wygrać. Będziecie potrzebowali takich piłkarzy jak w sobotę, czyli Jakuba Modera, Piotra Zielińskiego czy Mateusza Klicha - powiedział Kibu.

 

Dodał: W meczu ze Szwecją reprezentacja Polski będzie potrzebowała piłkarzy, którzy dobrze czują się w ataku pozycyjnym. Krychowiak wciąż ma jednak wiele do zaoferowania, pełniąc bardziej defensywną rolę, gwarantując odpowiedni balans w grze. Według mnie to wciąż bardzo ważny piłkarz dla reprezentacji Polski.

"Był naszym koszmarem. To był policzek". Hiszpanie nie mogą się otrząsnąć

Ostatni mecz w fazie grupowej Euro 2020 reprezentacja Polski zagra w środę ze Szwecją. Początek spotkania o godz. 18:00, relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl Live.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.