Hiszpanie już mają usprawiedliwienie. "To dlatego zremisowaliśmy"

Zawodnicy reprezentacji Hiszpanii znów narzekali na murawę na stadionie La Cartuja. - Nie było łatwo strzelić gola, bo też boisko nie było w najlepszych warunkach - powiedział Rodri po zremisowanym 1:1 meczu z Polską.

Murawa na stadionie La Cartuja nie jest gotowa na mistrzostwa Europy. To żadna wymówka, a rzeczywistość: trudno jest grać na takim boisku. Piłkarze narzekali na to już w przerwie – przekonywał Luis Enrique po meczu Hiszpania – Szwecja (0:0). I trudno się z nim nie zgodzić. Murawa nie przypominała dywanu, na którym zwykle odbywają się spotkania mistrzostw Europy. W wielu miejscach była pożółkła, nierówna, długa i sucha, co przeszkadzało piłkarzom - pisał Jakub Kręcidło, dziennikarz sport.pl

Zobacz wideo Włosi zachwycają na Euro 2020. "Ta reprezentacja jest najlepszą wizytówką włoskiego futbolu"

Karol Linetty: Przespaliśmy pierwszą połowęKarol Linetty może zmienić klub po Euro. Nowa liga wzywa?

"Boisko nadal jest przeszkodą"

Dziennikarze "Marci" po zremisowanym przez Hiszpanię meczu z Polską 1:1 znów zwrócili uwagę na fatalny stan murawy. - Boisko nadal jest przeszkodą dla reprezentacji Hiszpanii - czytamy w dzienniku.

Jak murawę oceniają sami piłkarze? - Jesteśmy sfrustrowani i to bardzo widać. Piłka nie chce wpaść do bramki. Nie było łatwo strzelić gola, bo też boisko nie było w najlepszych warunkach - powiedział pomocnik Rodri.

- Murawa to kolejny czynnik, dlaczego zremisowaliśmy. Oczywiście to nie jest wymówka, aby powiedzieć, że straciliśmy punkty, ale nie była taka, jaką byśmy wszyscy chcieli - dodał Pablo Sarabia.

 

Luis Enrique stratą punktów przez Hiszpanię, nie tłumaczył stanem murawy. - Jak to widziałem? Mogliśmy i powinniśmy grać w piłkę, na boisku jest 22 zawodników. Są ludzie, którzy pracują nad murawą i starają się to poprawić. Doceniam to - mówił trener trzykrotnych mistrzów Europy.

Hiszpania w ostatniej kolejce musi wygrać ze Słowacją, by być pewna awansu do kolejnej fazy. - Musimy wykorzystywać sytuacje. Będzie to miało znaczenie, jeśli do naszej ambicji dołożymy skuteczność. Kiedy nie udaje się realizować celu, to stajesz się zdezorientowany i zaczynają się w głowach wątpliwości. Pozytywny aspekt tej sytuacji jest taki, że jesteśmy zależni od siebie. Podejmiemy wyzwanie w meczu ze Słowacją - dodaje Rodri.

Mecz Hiszpania - Słowacja odbędzie się w środę o godz. 18  w Sevilli. O tej samej porze w Petersburgu rozpocznie się drugi pojedynek tej grupy: Polska - Szwecja.

Wojciech SzczęsnyŻona Wojciecha Szczęsnego reaguje po remisie z Hiszpanią. Jest film, no i to zdjęcie

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: