UEFA wybrała piłkarza meczu Hiszpania - Polska. "To żart, prawda?"

Robert Lewandowski zdobył bramkę w zremisowanym meczu 1:1 z Hiszpanią i został uznany najlepszym zawodnikiem meczu przez hiszpańskich dziennikarzy. Zupełnie inną perspektywę miała UEFA, która po zakończeniu spotkania postanowiła wyróżnić Jordiego Albę z FC Barcelony.

Dzięki bramce zdobytej w spotkaniu z Hiszpanią Robert Lewandowski zrównał się z Jakubem Błaszczykowskim pod względem goli na mistrzostwach Europy – obaj mają po trzy trafienia. Do tego kapitan biało-czerwonych stał się, obok Cristiano Ronaldo, jedynym piłkarzem ze zdobytą bramką na każdej z trzech ostatnich edycji Euro.

Zobacz wideo Co w Hiszpanii piszą o nadchodzącym meczu z Polską? Jakub Kręcidło z Sewilli

Hiszpańscy dziennikarze: Lewandowski? TOP. UEFA jednak zaskakuje swoim wyborem

Dziennikarze hiszpańskiej "Marki" postanowili wyróżnić Roberta Lewandowskiego i uznali kapitana biało-czerwonych najlepszym zawodnikiem meczu i przyznali mu trzy gwiazdki. Gwiazdkę mniej od Hiszpanów dostał Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak, Bartosz Bereszyński oraz Jan Bednarek. Po stronie kadry prowadzonej przez Luisa Enrique taką samą ocenę otrzymał Marcos Llorente, Jordi Alba, Gerard Moreno oraz Alvaro Morata.

Swoim wyborem nieco zaskoczyła UEFA oraz Heineken, które uznały Jordiego Albę najlepszym zawodnikiem spotkania. Taka decyzja federacji zdziwiła kibiców na Twitterze. – "To żart, prawda? Każdy portal piszący o piłce zwraca uwagę na Lewandowskiego. To tylko marketing?" – czytamy. – "Oni naprawdę nie oglądają tych spotkań, czyż nie?" – piszą kibice. – "Przecież to przez niego Robert Lewandowski otrzymywał dośrodkowania" – dodają.

Mimo remisu z Polską Jordi Alba docenił występ biało-czerwonych. – Nie byłem zaskoczony ich grą, to dobra drużyna. Mają bardzo dużo zawodników o wysokiej jakości, a Robert Lewandowski jest najlepszy na świecie. Wiedzieliśmy, jaki mają potencjał – stwierdził zawodnik FC Barcelony.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: