Puchacz ma wiadomość dla krytyków reprezentacji Polski. "Ktoś coś mówił?"

- Wiele osób nam zarzucało, że nie mamy drużyny. To nieprawda, mamy się naprawdę dobrze. Stanowimy kawał drużyny i dlatego tak się zaprezentowaliśmy - powiedział Tymoteusz Puchacz w pomeczowym wywiadzie dla TVP Sport.

Reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Hiszpanią i zachowała szanse na awans do fazy pucharowej mistrzostw Europy. Jedyną bramkę dla biało-czerwonych zdobył Robert Lewandowski po asyście Kamila Jóźwiaka. Aby nie oglądać się na innych, kadra prowadzona przez Paulo Sousę musi wygrać w najbliższą środę ze Szwecją.

Zobacz wideo Co w Hiszpanii piszą o nadchodzącym meczu z Polską? Jakub Kręcidło z Sewilli

Tymoteusz Puchacz: Zarzucali nam, że nie mamy drużyny. To nieprawda, mamy się naprawdę dobrze

Tymoteusz Puchacz udzielił wywiadu TVP Sport po zakończeniu spotkania reprezentacji Polski z Hiszpanią (1:1) na Estadio La Cartuja w Sewilli. Wahadłowy biało-czerwonych skorzystał z okazji, aby odpowiedzieć krytykom. - Wiele osób nam zarzucało, że nie mamy drużyny. To nieprawda, mamy się naprawdę dobrze. Stanowimy kawał drużyny i dlatego tak się zaprezentowaliśmy. Dzisiaj jest wielki dzień, a ze Szwedami zagramy o awans – powiedział zawodnik Unionu Berlin.

Wychowanek Lecha Poznań przyznał, że czuje się bardzo dobrze na wahadle. To właśnie on zastąpił na tej pozycji Macieja Rybusa po meczu ze Słowacją. – W tym systemie naprawdę fajnie się gra na wahadle, mam dużo opcji do gry. Co prawda w tym meczu to wyglądało tak, że w ofensywie i defensywie byłem osamotniony, ale każdy z nas się z tym zmagał, bo Hiszpania to świetny zespół - dodał.

Reprezentacja Polski w najbliższą środę zagra ze Szwecją. Spotkanie odbędzie się na Gazprom Arenie w Petersburgu o godzinie 18:00. Biało-czerwoni muszą wygrać ten mecz, aby awansować do 1/8 finału Euro 2020. W przypadku remisu Hiszpanii ze Słowacją kadra prowadzona przez Paulo Sousę może wyjść z grupy E z pierwszego miejsca.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: