Paulo Sousa skomentował mecz Polska - Hiszpania na Euro 2020

- Musimy być dzielni i odważni już od pierwszej minuty, a nie dopiero od drugiej połowy. I wtedy będzie dobrze - przekonuje Paulo Sousa, selekcjoner Polaków.

Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:1 po golu Alvaro Moraty. Polska wyrównała tuż po przerwie, gdy Robert Lewandowski popisał się precyzyjnym strzałem głową po zagraniu Kamila Jóźwiaka. Polska ostatecznie zremisowała, więc wciąż może awansować do fazy pucharowej.

Zobacz wideo Włosi zachwycają na Euro 2020. "Ta reprezentacja jest najlepszą wizytówką włoskiego futbolu"
 

Mecz Polska - Hiszpania w SewilliUfff! Tak wygląda sytuacja w grupie po meczu Polska - Hiszpania

Paulo Sousa skomentował mecz Polaków: Zagraliśmy odważniej

- Przewidywałem, że ten mecz będzie tak wyglądał. Oczywiście, mieliśmy pewne trudności, bo Hiszpania znakomicie gra z piłką przy nodze. Tworzy wiele korytarzy w swojej grze, gdzie jej zawodnicy mogą posłać piłkę. W pierwszej połowie graliśmy na zbyt niskiej intensywności. Ale jak już naciskaliśmy, to udało nam się stworzyć dwie groźne sytuacje. W drugiej połowie nasza gra wyglądała już lepiej, bo zagraliśmy odważniej. Naciskaliśmy i zdobyliśmy bramkę. Mieliśmy dziś to, czego zabrakło ze Słowakami. Wreszcie mieliśmy odpowiednią ambicję, by rywalizować - powiedział na antenie TVP Sport Paulo Sousa. Selekcjoner dodał na koniec: - Czy teraz będzie nam łatwiej? Musimy być dzielni i odważni już od pierwszej minuty, a nie dopiero od drugiej połowy. I wtedy będzie dobrze.

Zbigniew Boniek i Paulo SousaZbigniew Boniek króciutko podsumował mecz Polska - Hiszpania na Euro 2020

Co się musi stać, aby Polska awansowała?

Aby Polska awansowała do 1/8 finału drużyna Paulo Sousy musi wygrać ze Szwecją. Wówczas zagramy w 1/8 finału bez względu na wynik starcia Hiszpanów ze Słowacją, które również odbędzie się 23 czerwca o godz. 18:00. Polska może zająć trzecie miejsce w grupie remisując ze Szwedami, ale wtedy będziemy mieli tylko dwa punkty, a więc najprawdopodobniej za mało, aby liczyć się w walce o awans z trzeciej lokaty.

Tak wygląda sytuacja w "polskiej" grupie po meczu Polska - Hiszpania:

  1. Szwecja 4 pkt bramki 1:0
  2. Słowacja 3 pkt 2:2
  3. Hiszpania 2 pkt 1:1
  4. Polska 1 pkt 2:3

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >> 

Więcej o: