Gary Lineker króciutko o Robercie Lewandowskim po meczu z Hiszpanią

Mecz Hiszpania - Polska zakończył się remisem 1:1 po wyrównanym spotkaniu obu drużyn. Na listę strzelców wpisał się m.in. Robert Lewandowski, który zagrał świetny mecz. Polskiego napastnika pochwalił między innymi Gary Lineker.

Pierwsza bramka w meczu Hiszpania - Polska padła w 27. minucie. Futbolówkę do bramki Wojciecha Szczęsnego skierował Alvaro Morata. Sędziowie uznali gola dopiero po analizie VAR. Przed zakończeniem pierwszej połowy Karol Świderski spróbował swoich szans - strzelił jednak w słupek, a do dobitki ruszył Lewandowski. Niestety reprezentant Polski trafił prosto w bramkarza.

W drugiej połowie padł drugi gol, który należał już do Polski. W 54. minucie Robert Lewandowski wyskoczył do piłki dośrodkowanej przez Kamila Jóźwiaka i wyrównał na 1:1. Wynik już do końca nie uległ zmianie, chociaż obie drużyny wywalczyły sobie wiele okazji. Hiszpanie mieli nawet podyktowany rzut karny, ale nie wykorzystał go Gerard Moreno, który strzelił w słupek. Dobitka poleciała natomiast obok bramki Szczęsnego.

Gary Lineker chwali Roberta Lewandowskiego: Blask w powietrzu

Bramka Roberta Lewandowskiego na 1:1 była efektowna, a piłkarz zaczął zgarniać za nią pochwały od dziennikarzy. Jedną z osób, która chwali polskiego napastnika jest Gary Lineker. "Cudowna siła i blask w powietrzu, znakomity Lewandowski" - napisał krótko o spotkaniu Polska - Hiszpania.

Gary Lineker to trzykrotny król strzelców ligi angielskiej, który obecnie prowadzi program sportowy w BBC. Jako zawodnik był znany z gry Fair Play - w swojej karierze nigdy nie dostał nawet jednej żółtej kartki. Nazywany był też "katem" polskiej reprezentacji. W pięciu meczach przeciwko naszemu krajowi strzelił aż sześć bramek. Mniej zainteresowane piłką nożną osoby mogą go kojarzyć z powiedzenia: "Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy".

Robert Lewandowski swoją bramką z Hiszpanią przeszedł już do historii Euro. Jest pierwszym polskim piłkarzem, który zdobył gola w trzech różnych edycjach mistrzostw Europy. Lewandowski ma na swoim koncie bramki w Euro 2012, 2016 oraz 2020.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.