Cristiano Ronaldo zachwycił! Nawet nie musiał patrzeć [WIDEO]

W meczu Portugalia - Niemcy padło aż sześć bramek. Na listę strzelców wpisał się między innymi Cristiano Ronaldo, który poza pobiciem własnego rekordu na Euro, pochwalił się także swoimi indywidualnymi umiejętnościami.

Mecz w Monachium był pełen emocji. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo, który w 15. minucie spotkania zdobył bramkę na 1:0. Kilka minut później Portugalczyk oczarował widzów ciekawą sztuczką.

Cristiano Ronaldo popisał się sztuczką w meczu z Niemcami

W 22. minucie zawodnik mierzył się z Antonio Ruedigerem. 36-latek podbił sobie piłkę, a następnie bez patrzenia wykonał podanie piętą do swojego kolegi z reprezentacji.

Warto dodać, że bramka w meczu z Niemcami jest trzecią w wykonaniu CR7 na Euro 2020. Ronaldo pobił też po raz kolejny rekord, mając już na koncie w sumie 12 trafień na mistrzostwach Europy.

Mecz Portugalia - Niemcy zaczął się źle układać dla zawodników kierowanych przez Fernando Santosa od 35. minuty spotkania. Wtedy też piłkę do własnej siatki skierował Rui Patricio (początkowo bramkę przypisano reprezentantowi Niemiec, jednak kilka minut później UEFA potwierdziła samobójcze trafienie Portugalczyka). Cztery minuty później bramkę samobójczą strzelił także Raphael Guerreiro. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 2:1 dla Niemców.

W drugiej połowie padły trzy kolejne bramki. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Kai Havertz, który podwyższył wynik dla reprezentacji Niemiec do 3:1. Dziewięć minut później gola na 4:1 strzelił też Robin Gosens. Ostatnia bramka w spotkaniu należała do Portugalii. Diogo Jota podwyższył wynik na 4:2.

Mecz Portugalia - Niemcy był rekordowy nie tylko z powodu podwyższenia rekordu trafień w Euro przez Cristiano Ronaldo. Portugalia została też pierwszą w historii tego turnieju drużyną, która strzeliła dwie samobójcze bramki w jednym meczu. Dodatkowo samo Euro 2020 może być pod tym względem rekordowe. Do tej pory padło już pięć samobójczych trafień - dla porównania w 2016 roku były to tylko trzy trafienia na cały turniej.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >>