Antoine Griezmann już zdecydował, gdzie zagra po Barcelonie. "Kocham ten kraj"

Antoine Griezmann ma już plany na to, jak będzie wyglądała jego zawodowa kariera po zakończeniu kontraktu w FC Barcelonie. Napastnik chciałby zagrać w Stanach Zjednoczonych. - Pociąga mnie przygoda - argumentował swój wybór.

Antoine Griezmann gra na Camp Nou od 2019 roku. FC Barcelona zapłaciła za niego ponad 120 mln euro i zagwarantowała mu wynagrodzenie w wysokości 17 mln euro za sezon. Od tamtego momentu Blaugrana wygrała tylko jeden tytuł - Copa del Rey w 2021 roku.

Zobacz wideo Arboleda i Smuda królują w hiszpańskich mediach

Antoine Griezmann zapowiedział grę w USA. "Wtedy nadejdzie właściwy moment"

Chociaż kontrakt z Barceloną obowiązuje zawodnika jeszcze przez kilka lat, to piłkarz już teraz snuje plany na przyszłość. - Mój kontrakt z Barcą obowiązuje do czerwca 2024 roku. Myślę, że wtedy nadejdzie właściwy moment na wyjazd do Stanów Zjednoczonych - powiedział Griezmann.

Leo MessiMessi jeszcze nie podpisał nowej umowy z Barceloną. Laporta zabrał głos

- Kocham ten kraj, jego kulturę i NBA. Pociąga mnie przygoda, ale mam też rodzinę, z którą musiałbym tam się przeprowadzić - przyznał reprezentant Francji. Piłkarz zapewnił, że zdecyduje się na grę w MLS nie po to, by "odcinać kupony" od swojej sławy, tylko po to, by faktycznie pokazać się z dobrej strony na boisku.

- Chciałbym tam zakończyć karierę, ale nadal prezentować odpowiedni poziom i wygrać MLS. Nie miałoby sensu, gdybym wchodził na boisko po nic - podsumował 30-letni zawodnik.

Węgrzy zatrzymali mistrzów świata! Euforia w Budapeszcie, spektakularny występ!Węgrzy zatrzymali mistrzów świata! Euforia w Budapeszcie, spektakularny występ!

W sobotę 19 czerwca Francja zremisowała 1:1 z Węgrami podczas drugiego meczu na Euro 2020. Antoine Griezmann strzelił w spotkaniu jedną bramkę. - Widać wpływ, jaki ma na reprezentację Francji, nie tylko przez zdobywane gole, ale też asysty. Jeśli dodamy do tego jego umiejętność do dostosowywania się do przebiegu meczu - gdy trzeba pomóc w obronie, gdy trzeba odebrać piłkę, to jest jednym z najlepszych graczy wszechczasów, zarówno w Europie, jak i na świecie - chwalił Griezmanna trener Les Bleus Didier Deschamps.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >> 

Więcej o: