Portugalia strzeliła sobie dwa gole w cztery minuty! Rekord Euro! [WIDEO]

Pierwsza bramka w meczu Portugalia - Niemcy padła już w 15 minucie pierwszej połowy. Na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo. Później działo się jeszcze więcej - reprezentanci Portugalii strzelili dwie bramki samobójcze w zaledwie cztery minuty.

Pierwszy gol w meczu Portugalia - Niemcy zaczął się od szybkiej kontry Portugalczyków. Diogo Jota podał piłkę do Cristiano Ronaldo, który pewnie wpakował piłkę do pustej bramki. Jest to jego trzeci gol na Euro 2020 - tyle samo trafień ma reprezentant Czech Patrik Schick.

Portugalia strzeliła wszystkie bramki w pierwszej połowie. I przegrywa z Niemcami

W 35 minucie wynik zmienił się już na 1:1. UEFA na początku zaliczyła to trafienie na konto Kaia Havertza. Powtórki wykazały jednak, że było to gol samobójczy Portugalczyka Rubena Diasa - co zostało potwierdzone przez organizację kilka minut później.

Kolejny samobój padł zaledwie cztery minuty później. W 39 minucie do własnej bramki trafił Raphael Guerreiro. Wszystkie bramki w pierwszej połowie meczu Portugalia - Niemcy należą więc do zawodników prowadzonych przez Fernando Santosa. Tym samym Portugalia została pierwszą drużyną w historii mistrzostw Europy, której piłkarze strzelili dwa gole samobójcze w jednym meczu.

Na ten moment Niemcy nie strzelili dla swojego kraju ani jednej bramki. W pierwszym meczu Euro 2020 Niemcy przegrali 0:1 z Francją - miało to miejsce po samobójczym trafieniu Matsa Hummelsa.

Cristiano Ronaldo zapisał się w historii futbolu! NiewiarygodneCristiano Ronaldo zapisał się w historii futbolu! Niewiarygodne

Euro 2020 jest także rekordowe, jeśli chodzi o liczbę bramek samobójczych. Do tej pory rekordowe były trzy takie trafienia podczas całego turnieju. W Euro 2020 bramki samobójcze padały natomiast aż pięciokrotnie (w meczu Turcja - Włochy, Polska - Słowacja, Niemcy - Francja oraz Portugalia - Niemcy). Na ten moment bramki samobójcze strzelali już: reprezentant Turcji Merih Demiral, Polak Wojciech Szczęsny, Niemiec Mats Hummels oraz Portugalczycy Ruben Dias i Raphael Guerreiro.