Christian Eriksen zaskoczył kolegów z reprezentacji Danii. "Przerwaliśmy trening"

Christian Eriksen po raz pierwszy po wyjściu ze szpitala odwiedził na treningu swoich kolegów z reprezentacji Danii. - Dobrze było go zobaczyć ze swoim synem - opowiada o spotkaniu Christian Norgaard.

W pierwszej połowie meczu Dania - Finlandia (0:1) Christian Eriksen upadł na muraw. U zawodnika doszło do zatrzymania pracy serca, przez co musiał być reanimowany przez kilka minut. "Po tym, jak Christian przeszedł różne badania serca, zdecydowano, że powinien mieć ICD (kardiowerter-defibrylator). To urządzenie jest niezbędne po zawale serca, mogą bowiem wystąpić zaburzenia rytmu" - napisała duńska federacja. Po wyjściu ze szpitala 29-latek postanowił zrobić niespodziankę swoim kolegom z drużyny narodowej. 

Zobacz wideo Włosi zachwycają na Euro 2020. "Ta reprezentacja jest najlepszą wizytówką włoskiego futbolu"

- Nie wiedziałem wcześniej, że zamierza przyjść. Gdy tylko dotarł, przerwaliśmy trening. Wyglądał, jakby był w dobrym humorze, a to dodało pozytywnej energii całemu zespołowi. Mogliśmy go przytulić, dobrze było zobaczyć go ze swoim synem. To był bardzo dobry dzień, tego właśnie potrzebowaliśmy - powiedział pomocnik reprezentacji Danii, Christian Norgaard.

Christian Eriksen zaskakuje kolegów z drużyny. Pomocnik pojawił się na treningu reprezentacji Danii

Z wizyty Duńczyka ucieszył się również obrońca Joakim Maehle. - To był emocjonujący moment. Zwłaszcza, gdy przypomnisz sobie, że ostatnią sytuacją, w której go widziałeś, była reanimacja na boisku. Wiedzieliśmy, że z Christianem jest wszystko w porządku, ale zobaczyć go na żywo, to zupełnie inne uczucie - oznajmił.

Polska-Hiszpania. Biało-czerwoni walczą o życie. Gdzie i o której oglądać? [TRANSMISJA]Gdzie i kiedy oglądać Hiszpania - Polska? Mecz o wszystko [TRANSMISJA TV]

Wciąż nie wiadomo, jaka przyszłość czeka Christiana Eriksena i czy w ogóle będzie mógł wrócić do gry. Według włoskich mediów, pod znakiem zapytania stoją również jego występy w Serie A. Zgodnie z włoskim prawem, osoby po wszczepieniu kardiowertera-defibrylatora serca nie mogą wyczynowo uprawiać sportu. "La Gazzetta dello Sport" dodaje, że z tego powodu zawodnik może nie dostać pozwolenia na dalszą grę w Interze Mediolan.

Kevin De Bruyne narzeka na uraz z finału Ligi Mistrzów. Kevin De Bruyne narzeka na uraz z finału Ligi Mistrzów. "Nic nie czuję"

Reprezentacja Danii przygotowuje się do ostatniego meczu na Euro 2020, który rozegra z Rosją. Wiadomo już, że zespół Kaspra Hjulmuda nie ma szans na awans do kolejnego etapu rozgrywek, choć patrząc na ostatnie wydarzenia wewnątrz drużyny, nie jest to dla nich najważniejsze. To nie oznacza jednak, że Duńczycy odpuszczą w ostatnim starciu mistrzostw Europy

- Dobrze było go widzieć stojącego przed tobą. Dla nas wiadomość, że wszystko z Christianem w porządku była bardzo ważna. Teraz możemy się skupić na końcówce Euro 2020 - powiedział z kolei napastnik Andreas Skov Olsen. Mecz Rosja - Dania odbędzie się w poniedziałek (21 czerwca) o godz. 21:00. 

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >>

Więcej o: