Sensacyjny lider! Tak wygląda sytuacja w grupie D po wojnie na Wembley

Po bezbramkowym remisie Anglików ze Szkocją, sytuacja w grupie D jest arcyciekawa. Każda z czterech drużyn nadal ma szanse na awans, a losy układu tabeli będą decydować się w bezpośrendnich starciach.

Po piątkowym spotkaniu Czechów z Chorwacją, Czesi znaleźli się w doskonałej sytuacji. Remis 1:1 oznaczał, że zespół Jaroslava Silhavego, mający na swoim koncie już cztery punkty, mógł być właściwie pewny awansu do 1/8 finału Euro 2020. Nadal jednak mogli ich wyprzedzić Anglicy, którzy na Wembley mierzyli się ze Szkocją.

Zobacz wideo Włosi zachwycają na Euro 2020. "Ta reprezentacja jest najlepszą wizytówką włoskiego futbolu"

I choć Anglicy byli zdecydowanym faworytem, kibice zgromadzeni na Wembley mogli być świadkami prawdziwej piłkarskiej wojny. Szkoci nie zamierzali odpuścić choćby na moment, a Anglicy starali się tworzyć kolejne ataki, które pozwoliłby na zdobycie bramki dającej zwycięstwo. Ostatecznie to się nie udało i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Euro 2020. Mecz Polska - SłowacjaJerzy Engel ma sposób na Hiszpanie. "Polska husaria"

Przed ostatnią kolejką, sensacyjnym liderem grupy D są Czechy, które mają na swoim koncie cztery punkty. Tyle samo punktów mają Anglicy, jednak ze względu na gorszy bilans bramkowy są klasyfikowani na 2. miejscu. O losach zwycięstwa w grupie zadecyduje mecz bezpośredni. Z kolei o losach 3. miejsca decydować będzie mecz między Chorwacją a Szkocją - zespołów, które mają na swoim koncie po jednym punkcie.

Tabela grupy D:

  1. Czechy 4 pkt., bramki 3:1
  2. Anglia 4 pkt., 1:0
  3. Chorwacja 1 pkt., 1:2
  4. Szkocja 1 pkt., 0:2
Więcej o: