Gary Lineker namaścił "nowego Kapustkę" na Euro! To rywal Polaków. "Wyjątkowy talent"

Gary Lineker był zachwycony występem Alexandra Isaka w meczu ze Słowacją. Jak sam przyznał, Szwed to "wyjątkowy talent, który przyciągnie uwagę klubów z całej Europy". Na poprzednim turnieju w podobny sposób wypowiadał się o Bartoszu Kapustce.

Szwedzi w piątek mierzyli się ze Słowacją w bardzo ważnym meczu grupy E. Zwycięstwo Słowaków oznaczałoby poważne kłopoty zespołu Janne Anderssona przed meczem z Polakami. Ostatecznie jednak to Szwedzi okazali się lepsi - wygrali 1:0 po bramce Forsberga z rzutu karnego.

Zobacz wideo "Lewandowski będzie miał lepiej z hiszpańskimi obrońcami"

Jednym z najjaśniejszych punktów reprezentacji Szwecji po raz kolejny okazał się Alexander Isak. 21-latek, występujący aktualnie w Realu Sociedad, po raz kolejny błysnął talentem. Wielokrotnie mijał dryblingiem swoich rywali, tworząc w ten sposób sytuacje strzeleckie dla siebie i swoich partnerów. I choć bramki nie zdobył, był jednym z najgroźniejszych piłkarzy pod słowacką bramką.

Paulo Sousa podczas meczu Polska - Słowacja na Euro 2020. St. Petersburg, 14 czerwca 2021Paulo Sousa zapowiedział zmiany na mecz z Hiszpanią! "Nie tylko personalne"

Gary Lineker namaścił "nowego Bartosza Kapustkę"

Podobnie zagrał także w poniedziałek, przeciwko Hiszpanom. Dzięki temu swoją uwagę na niego zwrócił Gary Lineker, była gwiazda reprezentacji Anglii, a obecnie ekspert BBC Sport. - Nie ma wątpliwości, że Alexander Isak przyciągnie uwagę klubów z całej Europy. Wyjątkowy talent - napisał na Twitterze, chwaląc Szweda za jego dotychczasowe występy podczas Euro 2020.

Lineker pięć lat temu wieszczył wielką karierę Bartoszowi Kapustce, który był jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników w polskiej reprezentacji. Wówczas drużyna Adama Nawałki odpadła dopiero w ćwierćfinale, przegrywając w rzutach karnych z Portugalią. Lineker napisał o Kapustce, że to "cudownie utalentowany 19-latek". Tuż po mistrzostwach Europy Polak trafił do Leicester, od którego Kapustka boleśnie się odbił.

Paulo SousaGlik skomentował kontrowersyjny filmik z odprawy. "Widocznie ktoś chciał to tak przedstawić"

Rekordowy występ Isaka na Euro 2020

Serwis statystyczny "OptaIvan" podsumował występ Isaka w meczu przeciwko Słowacji. Szwed miał w piątkowym spotkaniu sześć udanych dryblingów, na sześć wykonanych, najwięcej ze wszystkich piłkarzy dotychczas w Euro 2020. Co więcej, to najlepszy występ szwedzkiego piłkarza podczas mistrzostw Europy od Euro 1992 i występu Tomasa Brolina, który siedmiokrotnie mijał rywali w meczu Danią.

Więcej o: