Jerzy Engel ma sposób na Hiszpanie. "Polska husaria"

Drugą kolejkę Euro 2020 w grupie E rozpoczęło spotkanie Szwecji ze Słowacją. Wygrana tej pierwszej reprezentacji jest dla Polski najgorszym możliwym rozstrzygnięciem. Aby wyjść z grupy, biało-czerwoni nie mogą przegrać z Hiszpanią. Optymizm przed tym meczem zachowuje jednak były selekcjoner kadry Jerzy Engel.

Szwecja w piątek wygrała 1:0 ze Słowacją. Na listę strzelców wpisał się w 77. minucie Emil Forsberg, który wyegzekwował rzut karny. Drugi mecz zespołów z grupy E będzie miał miejsce w sobotę 19 kwietnia. O 21:00 w Sewilli zmierzą się Hiszpania i Polska.

Szwedzki piłkarz Emil Forsberg cieszy się po zdobyciu bramki w meczu Euro 2020 pomiędzy Szwecją a Słowacją.Szwedzkie media oszalały po zwycięstwie. "TAAAAAAAK!

Jerzy Engel: Jeśli pozostali piłkarze są tak samo przygotowani mentalnie jak on, to myślę, że powinno być dobrze

Polska, aby wyjść z grupy i grać dalej w Euro 2020, nie może przegrać najbliższego meczu z Hiszpanią. Były selekcjoner reprezentacji Polski w rozmowie z Onet Sport apeluje, by nie tracić wiary w dobre wyniki kadrowiczów.

- Cały czas przed nami są dwa mecze, do zdobycia sześć punktów i trzeba liczyć na to, że w tych dwóch spotkaniach Polska zagra bardzo dobrze, co otworzy nam drogę do wyjścia z grupy - powiedział Jerzy Engel. Według byłego trenera zdobycie, chociażby jednego punktu z La Roja jest możliwe.

Robert Lewandowski podczas meczu Euro 2020: Polska - SłowacjaCo się musi stać, żeby Polska miała szanse na awans z grupy? Trudny scenariusz

- Słuchałem wywiadu Bednarka, który jest bardzo dobrze przygotowany, świetnie nastawiony psychiczne. Jeśli pozostali piłkarze są tak samo przygotowani mentalnie jak on, to myślę, że powinno być dobrze - uważa były selekcjoner, który odniósł się do ostatniej konferencji prasowej 25-letniego obrońcy. - Jesteśmy naładowani i brakuje nam detali, aby ponownie zacząć grać na zero z tyłu i osiągać dobre rezultaty. Nie szukamy problemów i tego co jest złe, tylko skupiamy się na tym, na co mamy wpływ, czyli szukamy rozwiązań. W sobotę zobaczymy polską husarię - mówił Jan Bednarek.

"Jeżeli Polacy nie wyjdą z grupy, to o czym mamy dyskutować z Paulo Sousą?"

Były trener kadry odniósł się także do zarzutów, że reprezentanci Polski byli zbyt przemęczeni przed spotkaniem ze Słowacją. - Piłkarze nie zdążyli zregenerować się poprawnie przed pierwszym meczem. Teraz, po tych paru dniach odpoczynku, wszyscy powinni wyglądać bardzo dobrze i markery zmęczeniowe nie powinny przekraczać 250, 300 - ocenił Engel.

Zobacz wideo "Lewandowski będzie miał lepiej z hiszpańskimi obrońcami"

Wcześniej, w programie "Cafe Euro" w Polsacie Jerzy Engel zaznaczył, że trener Paulo Sousa może zostać zmieniony na tym stanowisku w każdej chwili. - Taki to jest zawód, niestety. To byłby niesamowity paradoks, że jeden trener, Jerzy Brzęczek, który osiągnął stawiany przed nim cel, został zwolniony, a drugi, któremu dano kadrę, nie osiągnął celu, a zostaje. Jeżeli Polacy nie wyjdą z grupy, to o czym mamy dyskutować z Paulo Sousą? Przecież to nie jest najmocniejsza grupa w turnieju - mówił Engel.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.