Asystent Sousy widzi szanse dla Polski w meczu z Hiszpanią. "Będą przeżywali trudne chwile"

W sobotę Polska zagra z Hiszpanią w drugim meczu Euro 2020. Asystent trenera Paulo Sousy twierdzi, że biało-czerwoni będą mieć z La Roja "swoje momenty". - Pomimo że przewyższają nas poziomem, oni również będą przeżywali trudne chwile w meczu - zapowiada Victor Sanchez.

Spotkanie Hiszpania - Polska będzie dla biało-czerwonych "meczem o wszystko". Zawodnicy kierowani przez Paulo Sousę nie mogą przegrać tego starcia, jeśli chcą myśleć o wyjściu z grupy i dalszej grze na mistrzostwach Europy. Na razie liderem tabeli grupy E są Szwedzi, którzy mają na swoim koncie bezbramkowy remis z Hiszpanią i wygraną 1:0 ze Słowacją. Na drugim miejscu jest Słowacja, na trzecim Hiszpania i na czwartym Polska.

Fatalna sytuacja dla Polski. Szwecja wygrywa ze Słowacją po karnym!Fatalna sytuacja dla Polski. Szwecja wygrywa ze Słowacją po karnym!

Victor Sanchez o kolejnym meczu Polaków: Z Hiszpanią będziemy mieć swoje momenty

Asystent Sousy, Victor Sanchez udzielił wywiadu dla katalońskiego dziennika "Sport" i odniósł się do przegranej Polski ze Słowacją. - Prawda jest taka, że szczęście nie było po naszej stronie. Słowacy strzelili nam gola przy pierwszej możliwej okazji. Później naciskaliśmy na nich, szybko po przerwie wyrównaliśmy, ale wykluczenie z gry Krychowiaka (który został ukarany czerwoną kartką - red.) uwarunkowało grę. Mimo to staraliśmy się do końca i dominowaliśmy - stwierdził.

Zobacz wideo "Lewandowski będzie miał lepiej z hiszpańskimi obrońcami"

Dalej asystent trenera został zapytany o przygotowania Polski na sobotni mecz z Hiszpanią. - Zagramy zgodnie z naszym planem. Porażka ze Słowacją nie ma na to żadnego wpływu. Jedyna różnica jest taka, że mogła wpłynąć na sferę mentalną. Z Hiszpanią będziemy mieć swoje momenty i będziemy musieli je wykorzystać - powiedział pewnie Sanchez.

Na koniec dziennikarze zapytali go o to, co myśli o kadrze Luisa Enrique. Asystent, który dla współpracy z Paulo Sousą porzucił prace w La Masii - szkółce FC Barcelony przyznał, że podobała mu się gra Hiszpanów mimo bezbramkowego wyniku.

Hiszpania zagra z Polską bez swojego kapitana? Zabrakło go na treninguA jednak! Kapitan reprezentacji Hiszpanii może zagrać z Polską. Jest gotowy

- Trwa zmiana pokoleniowa, ale zespół nie zatracił tożsamości, którą zyskał dziesięć lat temu. Hiszpanie całkowicie zdominowali Szwedów, tworzyli groźne sytuacje. Podobała mi się ich kombinacyjna gra i cierpliwość. Pomimo że przewyższają nas poziomem, oni również będą przeżywali trudne chwile w meczu - powiedział na koniec Victor Sanchez.

Mecz Hiszpania - Polska odbędzie się w sobotę 19 czerwca o godzinie 21:00 w Sewilli. Transmisja prowadzona będzie na kanałach TVP 1, TVP Sport czy TVP 4K oraz na sport.tvp.pl. Relacja na żywo będzie dostępna na portalu Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: