Fenomenalny gol Perisicia nie wystarczył! Niespodziewany lider klasyfikacji strzelców

Chorwacja zremisowała z Czechami 1:1 w meczu grupy D Euro 2020 rozegranym w Glasgow. Na kolejnego gola w tym turnieju Patrika Schicka odpowiedział Ivan Perisić.

Przed spotkaniem w Glasgow, na które wybrało się bardzo niewielu kibiców ze względu na bardzo restrykcyjne regulacje pandemiczne w Wielkiej Brytanii, pod większą presją byli Chorwaci, którzy w pierwszym meczu przegrali z Anglią 0:1. Czesi z kolei byli w dość komfortowej sytuacji po wygranej ze Szkocją 2:0 po dwóch bramkach Patrika Schicka.

Pierwsza część spotkania rozpoczęła się od ataków drużyny czeskiej, które przyniosły najpierw niecelne uderzenie głową Tomasa Soucka, a następnie również niedokładny strzał z powietrza Jakuba Jankto. Swoją szansę miał także bohater Czechów z poprzedniego meczu, Patrik Schick, który jednak skiksował przed bramką po dobrym dograniu Coufala.

W 23. minucie swoją szansę w końcu mieli Chorwaci. Po dobrze rozegranym rzucie rożnym Ivan Perisić z kilkunastu metrów uderzył zbyt lekko, by pokonać Tomasa Vaclika.

Nowy lider klasyfikacji strzelców

Dziesięć minut później w polu karnym Chorwacji Dejan Lovren trafił łokciem w twarz Patrika Schicka tak, że czeski napastnik natychmiast zalał się krwią. Sędzia Del Cerro Grande najpierw faulu nie odgwizdał, ale po interwencji VAR podyktował jedenastkę. Tę na bramkę zamienił Schick, który mimo krwawiącego nosa, zmylił Livakovicia w 37. minucie i pewnie posłał piłkę do siatki, stając się liderem klasyfikacji strzelców Euro 2020.

Christian Eriksen w meczu: Dania - Finlandia podczas Euro 2020.Christian Eriksen przeszedł operację. Może nie wrócić do gry. "Protokoły są bardzo surowe"

Chorwaci mogli błyskawicznie odpowiedzieć, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Ante Rebić, który uderzył bardzo niecelnie. Szczęścia z dystansu próbował Andrej Kramarić, ale nie był w stanie pokonać Tomasa Vaclika.

Co nie udało się Chorwatom przed przerwą, udało się tuż po przerwie za sprawą akcji indywidualnej Ivana Perisicia. Skrzydłowy Interu Mediolan ściął z piłką z lewego skrzydła do środka, skorzystał z poślizgnięcia się Vladimira Coufala i huknął w długi róg nie do obrony dla Tomasa Vaclika.

W kolejnych minutach atakowali i jedni, i drudzy, ale dobrych sytuacji brakowało. Na uwagę zasługiwał przede wszystkim minimalnie niecelny, płaski strzał z dystansu Tomasa Soucka. Chorwaci byli z kolei blisko prowadzenia w 73. minucie, gdy po akcji Perisicia piłka spadła pod nogi Nikoli Vlasicia, ale ten z kilkunastu metrów uderzył nad poprzeczką.

W tej słabej drugiej połowie nic więcej już się nie wydarzyło. Chorwaci zremisowali z Czechami 1:1 i o ile Czesi mogą być już niemal pewni awansu do fazy 1/8 finału, to Chorwacja w tym celu będzie musiała wygrać ze Szkocją w ostatniej kolejce fazy grupowej.

Fatalna sytuacja dla Polski. Szwecja wygrywa ze Słowacją po karnym!Fatalna sytuacja dla Polski. Szwecja wygrywa ze Słowacją po karnym!

Grupa D: Chorwacja - Czechy 1:1 (0:1)

Bramki: Perisić 47' - Schick 37'-k.

Chorwacja: Livaković - Vrsaljko, Vida, Lovren, Gvardiol - Modrić, Kovacić (87' Brozović) - Brekalo (46' Ivanusec), Kramarić (62' Vlasić), Perisić - Rebić (46' Petković).

Czechy: Vaclik - Coufal, Kalas, Celustka, Boril - Holes (63' Kral), Soucek - Masopust (63' Hlozek), Darida (87' Barak), Jankto (74' Sevcik) - Schick (74' Krmencik).

Żółte kartki: Lovren - Masopust, Boril, Hlozek.
Sędzia: Carlos del Cerro Grande (Hiszpania).