Co się musi stać, żeby Polska miała szanse na awans z grupy? Trudny scenariusz

Remis z Hiszpanią sprawi, że reprezentacja Polski do końca będzie walczyć o wyjście z grupy. A sensacyjne zwycięstwo z trzykrotnymi mistrzami Europy może sprawić, że będzie nawet w grze o pierwsze miejsce.

Po piątkowym spotkaniu Szwecja - Słowacja (1:0), ci pierwsi objęli prowadzenie  w grupie i mają cztery punkty. Słowacy mają trzy, Hiszpania jeden i Polska zero. Te dwie ostatnie drużyny grały jednak jeden mecz mniej.

Zobacz wideo Włosi zachwycają na Euro 2020. "Ta reprezentacja jest najlepszą wizytówką włoskiego futbolu"

Euro 2020. Mecz Anglia - Szkocja rozegrany będzie na Wembley. Przykładowe składy drużynW Anglii debata. Stracić celowo punkty i zagrać np. z Polską?

Jakie scenariusze dla Polaków?

Wynik w meczu Szwecji ze Słowacją okazał się wybitnie niekorzystny dla zespołu Paulo Sousy. Szwedzi wygrali 1:0, co oznacza, że Polacy muszą co najmniej zremisować w sobotę z Hiszpanią, aby pozostać w walce o awans do 1/8 finału Euro 2020. W przypadku porażki, reprezentacja Polski w środę, po meczu ze Szwecją, pożegna się z mistrzostwami Europy.

Nadzieja na awans pojawi się już w przypadku, jeśli Polacy zremisują z Hiszpanią. Wówczas wygrana w ostatnim meczu ze Szwedami sprawi, że drużyna Paulo Sousy z czterema punktami na koncie będzie liczyć się w grze o awans z trzeciego miejsca (awansują cztery zespoły z najlepszym bilansem z sześciu grup).

Bardzo dobra sytuacja dla Polaków byłaby w przypadku wygranej z trzykrotnymi mistrzami Europy (w latach 1964, 2008 i 2012). Wówczas biało-czerwoni liczyliby się w grze nawet o zwycięstwo w grupie. By sprawił się taki scenariusz, musieliby również jednak pokonać Szwedów. 

Drugi mecz Polaków w fazie grupowej na Euro 2020, z Hiszpanią, odbędzie się w Sewilli, 19 czerwca. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Szwedzki piłkarz Emil Forsberg cieszy się po zdobyciu bramki w meczu Euro 2020 pomiędzy Szwecją a Słowacją.Szwedzkie media oszalały po zwycięstwie. "TAAAAAAAK!

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.