Lewandowski wskazał, czego brakuje reprezentacji Polski! "Pokażemy to na boisku"

- Mówiąc szczerze, widziałem wiele jakości na naszych ostatnich treningach. Brakuje nam tylko małej iskry, żeby przełożyć to na mecze. Wierzę, że to w końcu zaskoczy i pokażemy to na boisku - mówił przed meczem z Hiszpanią Robert Lewandowski w rozmowie z oficjalną stroną UEFA. Mecz Polska - Hiszpania w sobotę o godzinie 21:00, relacja na Sport.pl.

W wywiadzie dla portalu UEFA.com, Lewandowski przeanalizował porażkę reprezentacji Polski ze Słowacją (1:2). - Pomimo że kontrolowaliśmy mecz, straciliśmy bramkę, która wybiła nas z rytmu. Jednakże w drugiej połowie, gdy szybko wyrównaliśmy, naprawdę wierzyliśmy, że możemy strzelić drugiego gola i wygrać. Punktem zwrotnym bez wątpienia była czerwona kartka - mówił napastnik Bayernu Monachium.

Zobacz wideo

- Ten mecz był dla nas bardzo bolesny. Byliśmy bardzo zawiedzeni i źli, bo mogliśmy z tego spotkania wyciągnąć więcej - dodawał kapitan reprezentacji Polski.

"Mamy wiele jakości, brakuje tylko iskry"

Aby przedłużyć realne szanse na wyjście z grupy, Polacy nie mogą teraz przegrać spotkania z Hiszpanią, które zostanie rozegrane w sobotę 19 czerwca o godzinie 21:00 w Sewilli. 

W Hiszpanii piszą o Polsce albo źle, albo wcale. W Hiszpanii piszą o Polsce albo źle, albo wcale. "Lewandowski to nie ten piłkarz"

- Mówiąc szczerze, widziałem wiele jakości na naszych ostatnich treningach. Brakuje nam tylko małej iskry, żeby przełożyć to na mecze. Wierzę, że to w końcu zaskoczy i pokażemy to na boisku - mówił optymistycznie Lewandowski

- Presja jest przez cały czas, szczególnie gdy gra się na Euro i nie ma się punktów. Oczywiście, gramy przeciwko Hiszpanii - wielkiej drużynie, wielkim zawodnikom. To będzie dla nas ogromne wyzwanie, ale nie boimy się. Zdajemy sobie sprawę, że musimy wyjść na boisko z maksymalnym zaangażowaniem. Musimy być zdyscyplinowani i traktować ten mecz, jakby był on naszym ostatnim. Jeśli zagramy jak drużyna, będziemy naprawdę walczyć o każdą piłkę, w każdym pojedynku, możemy mieć szanse - zakończył optymistycznie 33-letni napastnik. 

Więcej o: