Fatalna sytuacja dla Polski. Szwecja wygrywa ze Słowacją po karnym!

Reprezentacja Szwecji oddała tylko cztery celne strzały na bramkę, ale pokonała Słowację 1:0. To fatalny wynik dla reprezentacji Polski.

O grze obu drużyn w pierwszych 45 minutach w ofensywie praktycznie trudno napisać cokolwiek dobrego. Poza tym, że mądrze się broniły i nie popełniały błędów w defensywie. Zespoły oddały w sumie...jeden celny strzał na bramkę (Sebastian Larsson). Szwedzi w pierwszych dwóch kwadransach częściej byli przy piłce, ale niewiele z tego wynikało.

Nietypowa pozycja gwiazdy Hiszpanów. Ekspert tłumaczy schematNietypowa pozycja gwiazdy Hiszpanów. Ekspert tłumaczy schemat

Skuteczny karny Forsberga

Co ciekawe, Skandynawowie potrzebowali zaledwie 30 minut, by wymienić więcej podań, niż w swoim pierwszym meczu na Euro z Hiszpanią. Wówczas przez całe 90 minut mieli 176 podań.

Po dwóch kwadransach obudzili się Słowacy. Wreszcie opuścili swoją połowę, na której bronili się całym zespołem. Wreszcie próbowali nie tylko kontrataków, ale też zaczęli konstruować akcje w ataku pozycyjnym. W 34. minucie Peter Pekarik podawał z prawej strony do wbiegającego w pole karne Marka Hamsika, który był na szóstym metrze, ale Słowak źle przyjął piłkę i wywrócił się. Cztery minuty później Juraj Kucka strzelał z woleja z czternastu metrów, ale został zablokowany.

Z innych ciekawostek można dodać, że wyjściowe jedenastki obu drużyn były drugimi najstarszymi w historii mistrzostw Europy. Średnia wieku piłkarzy obu drużyn wyniosła bowiem 30 lat i 125 dni. Starsi byli zawodnicy tylko w meczu Grecja - Szwecja na Euro w 2008 roku (średnia 30 lat i 177 dni).

W przerwie żaden z trenerów, mimo fatalnej gry w ofensywie, nie zdecydował się na zmiany. Na szczęście dla kibiców, wreszcie mecz był ciekawszy. Po kwadransie głową z ośmiu metrów mocno strzelał Ludwig Augustinsson, ale znakomicie spisał się bramkarz Martin Dubravka. Kilkanaście sekund później po rzucie rożnym świetnie po rzucie rożnym zgrał piłkę Alexander Isak do Ludwiga Augustinssona, ale ten z czterech metrów główkował nad poprzeczką. Isak w 71. minucie przeprowadził piękną, indywidualną akcję, minął trzech rywali, ale jego strzał z 16 metrów obronił Dubravka.

Cztery minuty bramkarz Słowacji był już negatywnym bohaterem. To on faulował próbującego go minąć Isaka. Co prawda wyczuł intencję strzelającego z rzutu karnego Emila Forsberga, ale strzał był zbyt precyzyjny.

Isak mógł całkowicie rozstrzygnąć mecz, ale źle zachował się w kontrze, zwlekał z podaniem lub strzałem. W końcówce było gorąco w polu karnym Szwedów, rywale domagali się rzutu karnego oo zagraniu ręki, ale sędzia nie odgwizdał "jedenastki".

Wygrana Szwedów sprawia, że jeśli reprezentacji Polski nie zdobędzie punktu z Hiszpanią, to straci szansę na awans do drugiej rundy. Ma bowiem zero punktów, Hiszpanie mają jeden, Słowacy trzy, a Szwedzi cztery.

W ostatniej kolejce Polska zmierzy się ze Szwecją, a Słowacja z Hiszpanią.

Były kapitan polskiej kadry uderza w Lewandowskiego. 'Machaniem rękami nie stworzy nic pozytywnego'Lewandowski wskazał, czego brakuje reprezentacji Polski! "Pokażemy to na boisku"

Szwecja - Słowacja 1:0 (0:0)

Bramka: Forsberg (77. rzut karny)

Szwecja: Olsen - Lustig, Lindelof, Danielson, Augustinsson (89. Bengtsson) - Larsson, Olsson Ż (64. Claesson), Ekdal (89. Svensson), Forsberg (93. Krafth) - Berg (64. Quaison), Isak.

Słowacja: Dubravka Ż - Pekarik (65. Haraslin), Satka, Skriniar, Hubocan (84. Duris) - Kucka, Hrosovsky (84. Hancko) - Koscelnik, Hamsik (77. Benes), Mak (77. Weiss Ż) - Duda Ż.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.