Holandia wygrywa drugi mecz na Euro 2020. Tym razem bez kłopotów i emocji

Dwa mecze, dwa zwycięstwa! Holendrzy bez najmniejszych kłopotów ograli Austrię 2:0 i mają już zapewniony awans w fazie pucharowej.

Nie minęło 10 minut, a Holandia już prowadziła. David Alaba, nowy gracz Realu Madryt, nadepnął w polu karnym na nogę Denzela Dumfriesa, więc sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Memphis Depay. Było to jego premierowe trafienie na Euro 2020.

Gwiazdor Lyonu (plotkuje się o jego odejściu do Barcelony) mógł skończyć pierwszą połowę z dwoma golami, ale w 39. minucie nie trafił na pustą bramkę. Austriacy praktycznie ani razu nie zagrozili gospodarzom. A co się działo w drugiej połowie?

Nadal nie było zbyt wielu klarownych okazji strzeleckich. Holandia podwyższyła w 67. minucie po pięknym kontrataku. Depay zagrał na wolne pole do Donyella Malena, a nastolatek z PSV wystawił piłkę Dumfriesowi, który strzelił na pustą bramkę. Tym samym 25-letni Dumfries stał się drugim Holendrem po Ruudzie van Nistelrooyu, który zdobywał bramki w swoich dwóch pierwszych meczach na Euro. Skończyło się wygraną 2:0.

Dwa rzuty karne i oba obronione! Ukraina wygrywa po niezwykłym meczu!

W innym meczu grupy C reprezentacja Ukrainy pokonała Macedonię Północną 2:1 , choć w końcówce spotkania zmarnowali rzut karny. Tym samym zespół Andrija Szewczenki znacznie zbliżył się do awansu do 1/8 finału Euro 2020. Więcej o tym meczu przeczytacie TU.

Liderem grupy C są Holendrzy, którzy mają (6 pkt). Ukraina i Austria mają po trzy punkty, a Macedonia Północna poszuka swoich pierwszych punktów w ostatniej kolejce w meczu z Holandią.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >> https://muralnazywo.pl/