Jest nadzieja dla Danii. Może awansować nawet z drugiego miejsca [sytuacja w grupie B]

Po porażce Danii z Belgią 1:2 i zwycięstwie Rosji nad Finlandią 1:0 sytuacja w grupie B jest arcyciekawa. Duńczycy, choć nie mają po dwóch kolejkach nawet punktu, mogą awansować nawet z drugiego miejsca.

Rosja pokonała w środę Finlandię 1:0 po bramce Miranczuka. Zdecydowanie więcej emocji było w czwartkowym meczu Belgii z Danią. Duńczycy wyszli na prowadzenie w 2. minucie po trafieniu Poulsena. Belgowie w drugiej połowie zdołali jednak dwukrotnie pokonać Schmeichela, po strzałach e Bruyne i Hazarda.

Tym samym po dwóch kolejkach Belgowie prowadzą z kompletem punktów. Za ich plecami Rosjanie i Finowie mają trzy punkty, ale Rosja jest wyżej ze względu na wygraną w meczu bezpośrednim. Tabelę zamyka Dania, która nie zdobyła dotąd ani jednego punktu.

Tabela grupy B:

1. Belgia 6 pkt., bramki 5:1
  2. Rosja 3 pkt., 1:3
  3. Finlandia 3 pkt., 1:1
  4. Dania 0 pkt., 1:3

O awansie może decydować nawet klasyfikacja fair play!

Przed ostatnią kolejką Duńczycy nie są wcale w najgorszej sytuacji. Grają z Rosją, dzięki czemu nadal zachowali szanse na awans, nawet z 2. miejsca. Muszą jednak liczyć, że Finowie przegrają z Belgią. Wówczas powstanie "mała" tabela złożona z Rosji, Belgii i Finlandii, gdzie każda z drużyn będzie miała po 3 punkty i liczyć będą się bramki z meczów bezpośrednich. Jeśli Dania wygra wyżej niż 1:0 z Rosją, to przy porażce Finlandii będzie miała awans w kieszeni.

Przy zwycięstwie Danii 1:0 i porażce Finlandii o kolejności zdecydują bramki ze wszystkich meczów w grupie. Tu Dania też będzie miała spore atuty. Rosja przegrała z Belgią, więc wtedy Danii nie wyprzedzi. Czy Duńczycy będą drudzy, czy trzeci w tym wariancie, to zależy od wysokości porażki Finlandii z Belgią.