Yussuf Poulsen lepszy od Roberta Lewandowskiego o... jedną sekundę!

Nie minęło sto sekund, a Yussuf Poulsen już wyprowadził reprezentację Danii na prowadzenie w meczu z Belgami (1:2). Bramka zdobyta w spotkaniu drugiej kolejki fazy grupowej Euro 2020 jest drugim najszybciej strzelonym golem w historii mistrzostw.

Tego spotkania reprezentaci Danii nie mogli zacząć lepiej. Niespełna minutę po pierwszym gwizdku sędziego Duńczycy wykorzystali błąd defensywy przeciwnika. Piłkę na wysokości trzydziestego metra przejął Pierre-Emile Hoejbjerg, który odegrał ją w pole karne do Poulsena. Napastnikowi nie pozostało nic więcej, jak wykończyć podanie strzałem na bramkę Thibouta Courtoisa. Na listę strzelców zawodnik RB Lipsk wpisał się dokładnie w pierwszej minucie i 39 sekundzie. To drugi najszybciej strzelony gol na mistrzostwach Europy.

Poulsen lepszy od Roberta Lewandowskiego. Duńczycy dobrze zaczęli, ale nie mają szans na awans w Euro 2020

Jedynym zawodnikiem, który zdobył gola szybciej od Duńczyka, był Dmitrij Kiriczenko. Rosjanin potrzebował zaledwie 65 sekund, aby pokonać bramkarza reprezentacji Grecji na mistrzostwach Europy w 2004 roku. Podkreślmy, że Poulsen strzelając gola w czwartkowym meczu z Belgią wyprzedził w klasyfikacji Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski na Euro 2016 strzelił gola w pierwszej minucie i 40 sekundzie. Bramkę zdobył w ćwierćfinale przeciwko Portugalii.

Ostatecznie reprezentacja Danii przegrała z Belgami 1:2 po bramkach Thorgana Hazarda i Kevina De Bruyne. Była to druga porażka zespołu Kaspera Hjulmanda w turnieju (pierwszy mecz przegrany z Finlandią 0:1).

W 10. minucie starcia gra została przerwana. Kibice i piłkarze wsparli Christiana Eriksena, który gra w reprezentacji z numerem 10 gromkimi brawami. Taką akcję zapowiedział już dzień wcześniej Lukaku.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >> https://muralnazywo.pl/