Emocjonalny wpis piłkarza, który ratował Eriksena: Jest dumny z tego, jak się zachowaliśmy

Simon Kjaer, który uratował życie Christiana Eriksena, dodał wpis na Instagramie, w którym powrócił do wydarzeń w meczu z Finlandią. - To były wyjątkowe dni, w których piłka nożna zeszła na dalszy plan - zaczął swój wpis.

Christian Eriksen zasłabł w 43. minucie pierwszego meczu Danii podczas Euro 2020 z Finlandią. U zawodnika doszło do zatrzymania akcji serca. 29-latek musiał być reanimowany, a po odzyskaniu świadomości został przetransportowany do szpitala, gdzie przebywa do tej pory. W czwartek duński związek piłkarski poinformował, że Eriksen będzie miał wszczepiony rozrusznik serca.

Zobacz wideo Polscy piłkarze wierzą w zwycięstwo nad Hiszpanią. "Jest złość, nie ma udawania"

Kjaer: To były wyjątkowe dni

Simon Kjaer, który jako pierwszy dobiegł do Eriksena, wyjął jego język i ułożył Duńczyka w pozycji bezpiecznej, powrócił do tych wydarzeń w poście na Instagramie. - To były wyjątkowe dni, w których piłka nożna zeszła na dalszy plan - zaczął swój wpis Kjaer.

 

- To szok, który zawsze będzie częścią mnie - częścią każdego z nas. Jedyną ważną rzeczą jest to, że z Christianem wszystko jest ok. Jest dumny z tego, jak się zachowaliśmy jako zespół i jak trzymaliśmy się razem w tych trudnych chwilach. Jestem poruszony i wdzięczny za cale wsparcie - dodał Kjaer.

screen TVP SportWybiła 10. minuta i wszyscy wstali. Wzruszające 60 sekund dla Eriksena [WIDEO]

- Teraz, wyjdziemy razem na boisko przeciw Belgii, z Christianem w naszym myślach i sercach. To dodaje spokoju w naszych myślach, co pozwala nam skupić się na piłce. Zagramy dla Christiana, i jak zawsze, dla wszystkich Duńczyków. To najlepsza możliwa motywacja. I jak zawsze, damy z siebie wszystko - zakończył Kjaer, dodając hashtag #DlaDanii.

Więcej o: