Sądziłeś dotąd, że karny to niemal pewny gol? To spójrz na statystykę z Euro 2020! Kuriozum!

Niesamowita jest statystyka rzutów karnych na tegorocznych mistrzostwach Europy. Piłkarze zmarnowali już aż cztery z pięciu jedenastek!

Tylko jednemu piłkarzowi - Portugalczykowi Cristiano Ronaldo udało się dotychczas pokonać bramkarza z jedenastu metrów na tegorocznych mistrzostwach Europy. Jego zespół m.in. dzięki temu trafieniu pokonał 3:0 Węgrów.

Zobacz wideo "Hiszpanie doceniają Lewandowskiego, ale widzą, że to nie jest ten sam piłkarz co w Bayernie"

PogbaUEFA pogroziła placem. Ronaldo przy powtórce może mieć kłopoty, ale Pogbie ujdzie na sucho

Fatalne pudła z rzutów karnych

Czterej pozostali strzelcy nie zdołali pokonać bramkarza. Byli to Duńczyk Hojbjerg w przegranym 0:1 meczu z Finlandią, Walijczyk Gareth Bale w wygranym 2:0 spotkaniu z Turcją oraz dwaj piłkarze w czwartkowym pojedynku: Ukraina - Macedonia Północna. Z rzutu karnego pomyli się Rusłan Malinowski oraz Ezgjan Alioski. Tylko ten ostatni miał szczęście i strzelił gola po dobitce. 

Aż cztery pudła w pięciu rzutach karnych to fatalna statystyka. Tyle samo niecelnych "jedenastek" było w całych mistrzostwach Europy w 2016 roku. Ale skuteczność w całym turniej wynosiła 63 proc. (7/11).

Dania walczyła dzielnie, ale przegrała [ZAPIS RELACJI]Dania walczyła dzielnie, ale przegrała [ZAPIS RELACJI]

Piłkarze grający na tegorocznym EURO są już o krok od wyrównania rekordu pudeł w historii mistrzostw Starego Kontynentu. W 2000 roku zmarnowali pięć "jedenastek".

Więcej o: