Kjaer może nie zagrać z Belgią. Psychologowie mają wątpliwości

Reprezentacja Danii zmierzy się z Belgią w swoim drugim meczu na Euro 2020. Włoskie media podają, że w starciu tym może nie wystąpić filar zespołu - Simon Kjaer. Kapitana, jak i całą drużynę, do kolejnych spotkań próbuje przygotować cała ekipa psychologów.

W 43. minucie starcia pomiędzy Danią i Finlandią w Kopenhadze doszło do dramatycznego wydarzenia. Christian Eriksen, bez kontaktu z rywalem, upadł na murawę i stracił przytomność. Jak się później okazało na skutek zawału serca. Ratownikom na szczęście udało się przywrócić czynności życiowe zawodnika, który dochodzi do pełni zdrowia w szpitalu.

Reprezentacja Słowacji po wygranym meczu z Polską.Koronawirus w reprezentacji Słowacji! Problem przed meczem ze Szwecją

Simon Kjaer bardzo mocno przeżył wydarzenia z Kopenhagi

Reprezentanci Danii rozpoczęli pracę z psychologami już po meczu z Finlandią. Celem jest poradzenie sobie z sytuacją wokół zasłabnięcia Christiana Eriksena. Piłkarze w ciągu dwóch ostatnich dni odbyli rozmowę ze specjalistami, których zamiarem było sprawdzenie, którzy zawodnicy są gotowi do gry w starciu z Belgią.

"La Gazzetta dello Sport" przekazała, że w czwartkowym spotkaniu może zabraknąć Simona Kjaera, który bardzo mocno przeżywa ostatnie wydarzenia. Środkowy obrońca był jednym z bohaterów i w całej sytuacji zachował zimną krew - sprawdził drożność układu oddechowego kolegi, ułożył Eriksena w pozycji bocznej ustalonej, a następnie pocieszał żonę 29-latka, która wbiegła na boisko.

Zobacz wideo Czy sytuacji z Eriksenem można było uniknąć? Kardiolog bez wahania: Nie

Vestergaard może zastąpić Kjaera

Włoski dziennik podaje, że po spotkaniu z psychologami pojawiły się wątpliwości, czy Kjaer będzie w stanie zagrać z Belgią. Jeśli ostatecznie do tego nie dojdzie, jego miejsce w wyjściowym składzie najpewniej zajmie Jannik Vestergaard.

Jan Bednarek i Jakub KwiatkowskiDziennikarz nie dowierzał po tym, co usłyszał od Bednarka. "Tak, polska husaria"

Reprezentacja Danii jako jedyna w grupie B nie zdobyła do tej pory żadnego punktu. W środę swój dorobek powiększyli Rosjanie, którzy pokonali Finlandię 1:0 i przesunęli się na drugie miejsce. Liderem wciąż jest Belgia, która wygrała 3:0 z Rosją.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: