Koronawirus w reprezentacji Słowacji! Problem przed meczem ze Szwecją

Obrońca reprezentacji Słowacji oraz członek sztabu drużyny mają potwierdzone zakażenie koronawriusem. Wspomniany zawodnik nie zagrał jednak w meczu z Polską.

- Obrońca reprezentacji Słowacji Denis Vavro i członek sztabu drużyny otrzymali pozytywny wynik testu na koronawirusa - przekazał w czwartek mediom trener reprezentacji Słowacji Stefan Tarković. Denis Varko spędził cały mecz z Polską na Euro 2020 na ławce rezerwowych.

Zobacz wideo "Hiszpanie szukają kozła ofiarnego. W Sewilli nie ma atmosfery piłkarskiego święta"

Obrońca reprezentacji Słowacji poddany izolacji po pozytywnym teście na COVID-19

Zgodnie ze słowami trenera - ani zawodnik, ani członek sztabu nie mieli żadnych objawów wskazujących na zakażenie koronawirusem. Po pozytywnym teście na obecność COVID-19, obaj Słowacy zostali poddani izolacji.

- Współpracujemy z rosyjskimi władzami epidemiologicznymi i zaczęliśmy stosować odpowiedni protokół UEFA - zapewnił Sky Sports trener Słowacji. Zgodnie z zasadami, w kadrze na mecz musi być dostępnych co najmniej 13 zawodników. W przeciwnym wypadku, mecz będzie musiał być przełożony.

Lukas Haraslin zdradził kulisy meczu Polska - SłowacjaHaraslin chwali się, jak rozszyfrował taktykę reprezentacji Polski. To aż tak proste?!

Słowacja rozpoczęła turniej mistrzostw Europy od wygranej 2:1 z Polską w Sankt Petersburgu. Pierwszy gol padł w 18. minucie - po samobójczym trafieniu Wojciecha Szczęsnego. Na początku drugiej połowy na 1:1 wyrównał Karol Linetty, ale zwycięskiego gola dla Słowacji strzelił Milan Skriniar.

W piątek o godzinie 15:00 Słowaków czeka mecz ze Szwecją. Pełen terminarz grupy E prezentuje się następująco:

  • piątek 18 czerwca o godz. 15:00: Szwecja - Słowacja (Sankt Petersburg),
  • sobota 19 czerwca o godz 21:00: Hiszpania - Polska (Sewilla),
  • środa 23 czerwca o godz. 18:00: Słowacja - Hiszpania (Sewilla),
  • środa 23 czerwca o godz. 18:00: Szwecja - Polska (Sankt Petersburg).

Jan Bednarek i Jakub KwiatkowskiDziennikarz nie dowierzał po tym, co usłyszał od Bednarka. "Tak, polska husaria"

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: